Zamknij
REKLAMA
Konkurs Orkiestr Dętych Województwa Łódzkiego

Łódzki Dom Kultury zaprasza orkiestry dęte z terenu województwa łódzkiego do udziału w I Konkursie Orkiestr Dętych Województwa Łódzkiego. Inicjatywa zorganizowania konkursu o charakterze wojewódzkim powstała w celu zaprezentowania niezwykle bogatego potencjału i dorobku artystycznego amatorskich orkiestr dętych z naszego regionu.

Regulamin

Formularz Zgłoszeniowy

 

I Konkurs Orkiestr Dętych Województwa Łódzkiego

 

W pierwszej edycji konkursu proponujemy Państwu nowatorską formę prezentacji orkiestry, a mianowicie „speaking concert”, czyli koncert, w którym dyrygent lub inna osoba pełni rolę komentatora. Komentarz powinien być elementem scalającym prezentację, zawierającym informacje o prezentowanych utworach, ich oryginalnych cechach, bądź powinien tworzyć spójną i ciekawą dla odbiorców opowieść.Pierwszy etap to eliminacje, które odbywają się na podstawie nadesłanych kart zgłoszeń wraz z nagraniami /2-3 utwory w formacie mp3, audio, link do You Tube/ do 20 sierpnia 2018 roku.

Drugi etap to prezentacja sześciu najlepszych orkiestr na scenie plenerowej 8 września 2018 roku podczas MIXERA REGIONALNEGO – największego wydarzenia organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego mającego na celu prezentację potencjału kulturowego regionu.

W ramach prezentacji orkiestr, które odbędą się podczas finału,  planowane jest przejście paradne ulicą Piotrkowską pomiędzy stoiskami reprezentującymi poszczególne gminy województwa łódzkiego.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne oraz dyplomy przyznane przez jury powołane przez Organizatora.

 

Konkurs zakończony

REKLAMA
REKLAMA