Nowe miejsce na medycznej mapie Radomska oficjalnie rozpoczęło swoją działalność. W sobotę, 27 czerwca, przy ul. Warszyca 25 odbyło się uroczyste otwarcie prywatnej przychodni AnnaMed. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele środowiska medycznego, rodzina i przyjaciele właścicielki.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała właścicielka placówki, Anna Antoszczyk, która nie kryła wzruszenia. Jak podkreślała, otwarcie przychodni jest spełnieniem marzenia, które towarzyszyło jej od najmłodszych lat.
To zwieńczenie wielu miesięcy ciężkiej pracy, podejmowania trudnych decyzji, wychodzenia ze strefy komfortu i przede wszystkim spełnienie marzenia, które narodziło się jeszcze w czasach gimnazjum
– mówiła podczas swojego wystąpienia.
W przemówieniu wielokrotnie dziękowała osobom, które wspierały ją na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia. Szczególne słowa wdzięczności skierowała do rodziny za stworzenie warunków do rozwoju i zdobycia wykształcenia oraz do męża, który – jak podkreśliła – poświęcił wiele tygodni pracy przy wykańczaniu i przygotowaniu przychodni do otwarcia.
Anna Antoszczyk opowiedziała również o swojej zawodowej drodze. Choć nie została lekarzem, od lat pracuje jako koordynator badań klinicznych, wspierając pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera oraz ich rodziny. Jak zaznaczyła, to właśnie doświadczenia zdobyte podczas tej pracy nauczyły ją empatii, pokory i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
Od początku przyświecała mi jedna zasada – pacjent jest najważniejszy. Chcę, aby każdy czuł się tutaj wysłuchany, bezpieczny i traktowany z szacunkiem – podkreślała.
Podczas uroczystości przedstawiono również zespół specjalistów, którzy będą przyjmować pacjentów w nowej placówce. Wśród nich znaleźli się lekarze różnych specjalizacji oraz psycholog, psychoterapeuta i dietetyk kliniczny. Właścicielka zaznaczyła, że zależało jej na stworzeniu zespołu, który będzie wyróżniał się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale również empatycznym podejściem do pacjentów.
Po części oficjalnej odbyło się poświęcenie przychodni, którego dokonał proboszcz ks. Marian Koper, proboszcz parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Bloku Dobryszyce. Następnie goście mogli zwiedzić nowoczesne wnętrza placówki, spotkać się ze specjalistami oraz skorzystać z przygotowanego poczęstunku.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu spotradomsko.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz