Zamknij
,
PAP Life: Niedawno na swoim Instagramie podzieliłaś się taką przedświąteczną refleksją, że ważne jest, żeby się zbytnio nie zapędzić. Bo te rzeczy, które kojarzą nam się z Bożym Narodzeniem: prezenty, jedzenie, strojenie domu, sprzątanie itd., zabierają nam energię. Wspomniałaś, że zastanawiasz się, co skreślić z tej listy obowiązkowych rzeczy i, z roku na rok, lepiej ci to wychodzi. Jak się tego uczyłaś
,
Nagrodę Literacką im. Juliana Tuwima (50 tysięcy złotych i statuetkę, zaprojektowaną przez łódzkiego artystę, Andrzeja Czaplińskiego) Artur Domosławski otrzymał podczas finałowej gali festiwalu Puls Literatury w niedzielę w Łodzi. Poza Domosławskim nominowani do nagrody byli także Jan Gondowicz oraz Krystyna Miłobędzka.
,
W Miejskim Domu Kultury w Radomsku zagościła niezwykła wystawa zatytułowana „Z serca tworzone”. Od 9 grudnia 2024 roku odwiedzający mogą podziwiać dzieła stworzone przez podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum Dar Serca. Wśród eksponatów znalazły się obrazy, rysunki, wyroby ceramiczne oraz rękodzieło, które są dowodem na siłę ludzkiej kreatywności oraz terapeutyczną moc sztuki.  
,
"Panie Piotrze, jesteśmy szczęśliwi, mogąc powitać Pana ponownie przy Myśliwieckiej w Trójce" – przekazała redaktor naczelna Programu 3 Agnieszka Szydłowska.
,
Jak co roku, grudzień upływa pod znakiem bożonarodzeniowych jarmarków i kiermaszy. To wyjątkowa okazja do zakupu rękodzieła, ozdób świątecznych, a także skosztowania tradycyjnych potraw. To także doskonały moment, żeby zanurzyć się „po uszy” w świątecznej atmosferze, więc kto lubi ten magiczny czas, niech korzysta z bogatej oferty wydarzeń w naszym regionie. Przedstawiamy listę świątecznych eventów w naszej części województwa. 
,
Już w środę, 27 listopada 2024 roku, o godzinie 19:00, w klubie SisCake przy ulicy Brzeźnickiej 5 w Radomsku, odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu MUD/O. Grupa, która we wrześniu tego roku zdobyła pierwsze miejsce na „Liście przebojów” Trójki swoim singlem „Małe serce”, zaprezentuje swoje unikalne brzmienie na żywo.
,
Już 24 listopada o godzinie 16:00 w Sali Tanecznej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie literackie. Elżbieta Stępień, rodowita radomszczanka, zaprasza na promocję swojej najnowszej książki pt. „Czego nie wiesz o aniołach. Jestem przy tobie.”
,
Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku zaprasza na koncert zorganizowany w ramach Radomszczańskich Spotkań z Muzyką Klasyczną. Koncert odbędzie się 24 listopada 2024 roku w kościele św. Lamberta w Radomsku. Początek - o godz. 18.45.
,
"Nagrodziliśmy opowieść o miłości, niemiłości i wciskaniu czerwonego guzika. Nagrodziliśmy kunszt, z jakim autorka o tym opowiada. Nagrodziliśmy jej postapokaliptyczną wyobraźnię" - napisała w laudacji przewodnicząca Kapituły Nagrody Małgorzata Sikorska-Miszczuk.
,
„Szukamy ostatniej nadziei rocka” – zapowiedział na swoim Instagramie Zalewski, ogłaszając konkurs dla młodych gitarzystów. „Na każdym koncercie wystąpi jedna zdolna, młoda osoba, która pokaże swój talent przed publicznością!” – poinformował gwiazdor. Po czym chwycił gitarę i poinstruował, jak należy zagrać riff do utworu "Polsko", przeboju z 2016 r..
,
"Cała Polska mówiła o nim: +przystojny+. Pomimo tych swoich +przeklętych warunków+ (określenie Kutza) zagrał wiele ciekawych ról. Swoją inteligencją pokonał schemat amanta, w który chciano go wtłoczyć" - napisał ks. Andrzej Luter w artykule "Gentelman po przejściach" ("Tygodnik Powszechny", 2012).
,
"Będąc pisarzem na wskroś współczesnym, zanurzonym w naszym świecie, nie bojąc się bezsennych nocy i zaglądając w najpiękniejsze lata, namawia, by szukać odpowiedzi w przeszłości, tej zwycięskiej, tej przegranej, rozrywanej, sklejanej, utraconej, poranionej, osieroconej, opluwanej, osobnej. Znajduje w niej zawsze jakieś światło, oświeconą myśl, humanizm. Tym samym idzie wbrew modom i oczekiwaniom, także za to płacąc. Przez lata właściwie nie istniał, a na pewno nie tak, jak na to zasługiwał" - mówił o Józefie Henie Remigiusz Grzela.
,
"Jan Ptaszyn Wróblewski był filarem świata, który powoli odchodzi, ale który był bardzo ważny w latach 50. i następnych. Tworzył przestrzeń wolności dla ludzi, którzy nie godzili się na system" - powiedział PAP prof. Jerzy Stępień, b. prezes TK, b. członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
,
Zofię Kucównę w rozmowie z PAP wspominał reżyser, dyrektor Teatru Współczesnego Maciej Englert. Poznał ją już jako aktorkę bardzo znaną, o pięknej karcie teatralnej. "Byliśmy raz wspólnie na wakacjach, to były bardzo przemiłe wakacje, natomiast w sumie ciągle jakby nie znikała. Nie znikały jej role z życia teatralnego. Albo się pojawiała w teatrze, w telewizji grała naprawdę bardzo dużo niezwykle ciekawych ról" - powiedział.
,
"30 lat tęsknot, pragnień, wyrzeczeń, bitew wygranych i tych przegranych, lęków, nadziei, radości. Nieprzerwanie chcąca śpiewać dla Was. Czasem jedyny sens wstawania z łóżka, czasem zniechęcenie i zmęczenie" - artystka rozpoczyna refleksję na temat swojej nowej płyty zatytułowanej "30 Lat Agnieszki Chylińskiej – Kiedyś do Ciebie wrócę". "Dzielę z Wami swoje życie. Pragnę Waszej obecności, Waszej reakcji, dźwięku oklasków, Waszego śpiewu i Waszego wrzasku. Symbioza niezwykła, czasem bolesna, czasem zbyt bliska a za moment znowu wytęskniona. Chce się dla Was śpiewać. Uparcie, szczerze i zawsze na maksa. Niech ta płyta będzie moim hołdem wobec Was, moim podziękowaniem za BYCIE, słuchanie, oglądanie, trwanie przy mnie. Niech każdy kto był obecny na tych 8 niepowtarzalnych koncertach w 8 przepięknych miastach, ma w tej płycie swoją pamiątkę: chwil wspólnych, wzruszeń i mojego osobistego DZIĘKUJĘ” – czytamy w komunikacie prasowym.