Zamknij
12:47, 19.11.2024
Już 24 listopada o godzinie 16:00 w Sali Tanecznej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie literackie. Elżbieta Stępień, rodowita radomszczanka, zaprasza na promocję swojej najnowszej książki pt. „Czego nie wiesz o aniołach. Jestem przy tobie.”
11:45, 18.11.2024
Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku zaprasza na koncert zorganizowany w ramach Radomszczańskich Spotkań z Muzyką Klasyczną. Koncert odbędzie się 24 listopada 2024 roku w kościele św. Lamberta w Radomsku. Początek - o godz. 18.45.
07:42, 17.11.2024
"Nagrodziliśmy opowieść o miłości, niemiłości i wciskaniu czerwonego guzika. Nagrodziliśmy kunszt, z jakim autorka o tym opowiada. Nagrodziliśmy jej postapokaliptyczną wyobraźnię" - napisała w laudacji przewodnicząca Kapituły Nagrody Małgorzata Sikorska-Miszczuk.
18:08, 14.11.2024
„Szukamy ostatniej nadziei rocka” – zapowiedział na swoim Instagramie Zalewski, ogłaszając konkurs dla młodych gitarzystów. „Na każdym koncercie wystąpi jedna zdolna, młoda osoba, która pokaże swój talent przed publicznością!” – poinformował gwiazdor. Po czym chwycił gitarę i poinstruował, jak należy zagrać riff do utworu "Polsko", przeboju z 2016 r..
22:54, 11.11.2024
"Cała Polska mówiła o nim: +przystojny+. Pomimo tych swoich +przeklętych warunków+ (określenie Kutza) zagrał wiele ciekawych ról. Swoją inteligencją pokonał schemat amanta, w który chciano go wtłoczyć" - napisał ks. Andrzej Luter w artykule "Gentelman po przejściach" ("Tygodnik Powszechny", 2012).
07:23, 08.11.2024
"Będąc pisarzem na wskroś współczesnym, zanurzonym w naszym świecie, nie bojąc się bezsennych nocy i zaglądając w najpiękniejsze lata, namawia, by szukać odpowiedzi w przeszłości, tej zwycięskiej, tej przegranej, rozrywanej, sklejanej, utraconej, poranionej, osieroconej, opluwanej, osobnej. Znajduje w niej zawsze jakieś światło, oświeconą myśl, humanizm. Tym samym idzie wbrew modom i oczekiwaniom, także za to płacąc. Przez lata właściwie nie istniał, a na pewno nie tak, jak na to zasługiwał" - mówił o Józefie Henie Remigiusz Grzela.
09:44, 02.11.2024
"Jan Ptaszyn Wróblewski był filarem świata, który powoli odchodzi, ale który był bardzo ważny w latach 50. i następnych. Tworzył przestrzeń wolności dla ludzi, którzy nie godzili się na system" - powiedział PAP prof. Jerzy Stępień, b. prezes TK, b. członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
08:16, 02.11.2024
Zofię Kucównę w rozmowie z PAP wspominał reżyser, dyrektor Teatru Współczesnego Maciej Englert. Poznał ją już jako aktorkę bardzo znaną, o pięknej karcie teatralnej. "Byliśmy raz wspólnie na wakacjach, to były bardzo przemiłe wakacje, natomiast w sumie ciągle jakby nie znikała. Nie znikały jej role z życia teatralnego. Albo się pojawiała w teatrze, w telewizji grała naprawdę bardzo dużo niezwykle ciekawych ról" - powiedział.
18:10, 30.10.2024
"30 lat tęsknot, pragnień, wyrzeczeń, bitew wygranych i tych przegranych, lęków, nadziei, radości. Nieprzerwanie chcąca śpiewać dla Was. Czasem jedyny sens wstawania z łóżka, czasem zniechęcenie i zmęczenie" - artystka rozpoczyna refleksję na temat swojej nowej płyty zatytułowanej "30 Lat Agnieszki Chylińskiej – Kiedyś do Ciebie wrócę". "Dzielę z Wami swoje życie. Pragnę Waszej obecności, Waszej reakcji, dźwięku oklasków, Waszego śpiewu i Waszego wrzasku. Symbioza niezwykła, czasem bolesna, czasem zbyt bliska a za moment znowu wytęskniona. Chce się dla Was śpiewać. Uparcie, szczerze i zawsze na maksa. Niech ta płyta będzie moim hołdem wobec Was, moim podziękowaniem za BYCIE, słuchanie, oglądanie, trwanie przy mnie. Niech każdy kto był obecny na tych 8 niepowtarzalnych koncertach w 8 przepięknych miastach, ma w tej płycie swoją pamiątkę: chwil wspólnych, wzruszeń i mojego osobistego DZIĘKUJĘ” – czytamy w komunikacie prasowym.
08:11, 25.10.2024
"Kochani, przed trzema godzinami Jadzia odeszła. Bardzo nam ciężko. Jerzy i Mikołaj" – napisała w nocy z czwartku na piątek w mediach społecznościowych mąż aktorki Jerzy Antczak.
13:04, 21.10.2024
"Wczoraj się spotkaliśmy, a teraz okazało się, że to ostatni raz. Ciężko żegnać Przyjaciela i Wspaniałego Artystę, Janusz Olejniczak to ktoś nie do podrobienia i nie do zastąpienia, stąd ten ból" - napisali na Facebooku Ewa i Jerzy Maksymiukowie. Jako pierwszy o śmierci artsty poinformował IAR.
13:45, 17.10.2024
Fryderyk Chopin spędził w Warszawie dzieciństwo i wczesną młodość. Tutaj pobierał nauki gry na pianinie, komponował pierwsze utwory i grał pierwsze koncerty. W Warszawie można znaleźć kilka miejsc związanych z kompozytorem. Najważniejszym jest pomnik Chopina w parku Łazienkowskim. Na przestrzeni lat stał się on jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Warszawy. Pomnik przedstawia Chopina siedzącego po wierzbą targaną podmuchem wiatru. Kompozytor zasłuchany jest w szum wiatru. Latem przy pomniku odbywają się koncerty muzyki chopinowskiej. Prace nad pomnikiem, projektu Wacława Szymanowskiego, rozpoczęto w 1909 r., ale ze względu na nieprzychylność władz zaborczych, a później wybuch I wojny światowej, na jego odsłonięcie trzeba było czekać do listopada 1926 r.
21:56, 11.10.2024
To 103. gwiazda na łódzkiej Walk of Fame, która jest hołdem dla artystycznych osiągnięć ludzi kina.
07:05, 07.10.2024
"Poetka ma pełną świadomość, że język nie jest medium obiektywnych i twardych sądów. To raczej wehikuł znaczeń wątpliwych i przypadkowych" - mówił Krzysztof Siwczyk, przewodniczący jury Nagrody Literackiej "Nike", w laudacji. "Miejsce i czas, które są istotnymi elementami literackiej medytacji w nagrodzonej przez nas w tym roku książce, bardziej powracają, niż faktycznie są, zjawiając się w lekturze jakby z oddali. (...) Miejsce, którego nie ma, i czas, który ubywa, okazują się pustym domem i pobudką w czarnej godzinie. Napięcie egzystencjalne rozsadza wersy, tekst nie układa się ze światem, nic tu już nie idzie na estetyczne układy, nic nie chce się podobać".
12:23, 06.10.2024
Jak przypomniano, "autorski dramat Macieja Wojtyszki +Deprawator+ swoją premierę teatralną miał w 2018 r. w stołecznym Teatrze Polskim".