Zamknij
,
Z ponad stu interwencji aż 87 to tzw. miejscowe zagrożenia. Ponad 50 było związanych z nocną nawałnicą w Łódzkiem, a aż 44 przypadły na czas od godz. 20 w sobotę (3 maja) do rana.
,
Nowościami będą kierunki: global law and governance oraz ekoprawo na Wydziale Prawa i Administracji, bezpieczeństwo narodowe i studia azjatyckie na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, chemia sądowa i toksykologia na Wydziale Chemii oraz biologia i biomedycyna cyfrowa na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska – poinformowała prorektorka UŁ ds. kształcenia prof. Małgorzata Wrzesień.
,
Sędzia Grzegorz Gała, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łodzi d/s karnych powiedział PAP w piątek, że wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec podejrzanej prokurator uzasadnił obawą matactwa i grożącą jej surową karą, a sąd zgodził się z tą argumentacją. Za zabójstwo dziecka kobiecie może grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.
,
Na wsparcie projektów przygotowanych przez powiaty, miasta i gminy z Regionu Łódzkiego samorząd wojewódzki przeznaczył 2,5 mln zł, ale zgodnie z przyjętymi zasadami każdy z projektów mógł liczyć na maksymalne dofinansowanie o wartości 150 tys. zł. O wynikach konkursu na dofinansowanie projektów z programu "Łódzkie dla klimatu" poinformował w czwartek urząd marszałkowski.
,
Ponad 50 tys. tulipanów można oglądać na specjalnie przygotowanej rabacie w centralnej części ogrodu nad największym stawem.
,
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, do której należą elektrownia i kopalnia w Bełchatowie, opublikowała w czwartek wyniki ankiety dotyczącej potencjalnej budowy w tym miejscu elektrowni jądrowej. Na pytania odpowiadali uczestnicy konferencji "Od węgla do atomu. Bełchatów przyszłości", którą zorganizowano w Bełchatowie pod koniec marca. Jak poinformowała spółka, ankiety wypełniło ponad tysiąc osób - przede wszystkim mieszkańców miasta i powiatu bełchatowskiego, wśród których było wielu pracowników kopalni i elektrowni.
,
Rutynowej kontroli przewodniczył prof. Krzysztof Chmielewski z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki warszawskiej ASP - podało Biuro Prasowe Jasnej Góry (BPJG). Coroczne oględziny Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej prowadzone są od 1950 r. W 1979 r. powołana została specjalna komisja do zbadania jego stanu technicznego.
,
Chodzi o umorzenie sprawy niedopełnienia obowiązków przez pracowników instytucji publicznych i pomocowych w sprawie rodziny ośmiolatka. Sędziowie z Częstochowy chcą uniknąć posądzeń o brak bezstronności.
,
List intencyjny przedstawiciele obu podmiotów podpisali przed kilkoma dniami w Poznaniu.
,
W tym roku największa łódzka uczelnia świętuje 80-lecie istnienia. Okrągły jubileusz – jak podkreślają przedstawiciele UŁ - ma być okazją, by poprzez cykl zaplanowanych wydarzeń szerzyć wartościową wiedzę naukową i budować dialog ze społeczeństwem.
,
O zatrzymaniu dwóch pijanych kobiet poinformowała w środę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Łodzi Kamila Sowińska.
,
Jak zauważa naukowczyni, dr inż. Iwona Nowak z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, cukrzyca to jedna z najczęstszych chorób cywilizacyjnych - chorują na nią 3 mln Polaków, przy czym szacuje się, że 25 proc. z nich nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby, ponieważ początkowo nie daje ona żadnych objawów. Utrzymująca się u chorego hiperglikemia powoduje szereg powikłań, m.in. uszkodzenia nerek, naczyń obwodowych, czucia, a także zespół stopy cukrzycowej.
,
Sprawa wiąże się z zabójstwem ośmioletniego Kamila z Częstochowy. W głównym śledztwie jego ojczym Dawid B. jest podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem ośmiolatka, znęcanie się nad pozostałymi dziećmi i molestowanie seksualne kilkuletniej dziewczynki. Jego żona Magdalena B. odpowie za znęcanie się nad dwojgiem jej synów i o udzielenie pomocy Dawidowi B. w przestępstwie poprzez niepodjęcie działań chroniących dzieci, do których była zobowiązana.
,
Sędzia Marcin Buzdygan, ogłaszając wyrok, wskazał, że oskarżeni działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem odpadami. Jej członkowie znajdowali miejsca, gdzie pod pozorem legalnej działalności sprowadzali i porzucali odpady mogące zagrażać zdrowiu i życiu ludzi.
,
Już 22 marca na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbędzie się wyczekiwana premiera „Mewy” Antoniego Czechowa w reżyserii Cezarego Ibera. To jedno z najważniejszych wydarzeń tego sezonu teatralnego, budzące spore zainteresowanie nie tylko ze względu na klasyczny tekst, ale przede wszystkim dzięki jego współczesnej interpretacji