Zamknij

BEZ PROPAGANDY PUTINA - włączamy się w akcję i zachęcamy również Was do pomocy nam

18:51, 10.04.2022 | Stowarzyszenie Spot Radomsko
Skomentuj fot: Bez propagandy Putina
REKLAMA

Nie damy wykorzystać naszych forów na portalu i w mediach społecznościowych antyukraińskim trollom. SpotRadomsko.pl i Spotted:Radomsko przystępują do ogólnopolskiej inicjatywy wydawców „Bez propagandy Putina”. Jej cel to ograniczenie antyukraińskiej, ksenofobicznej narracji w internecie, dystrybuowanej przez fejkowe strony i konta oraz powielanej przez część internautów.

Za naszą wschodnią granicą trwa krwawa wojna, w której nasi sąsiedzi Ukraińcy walczą o zachowanie ojczyzny. Przelewają krew w imię najwyższych wartości i zasad. Wspomagamy ich jak możemy i przyjmujemy w Polsce z otwartymi rękami.

Ale to nie jedyna wojna, którą prowadzi Putin. Jego służby, za pomocą internetowych trolli i „pożytecznych idiotów”, robią wszystko, by podzielić społeczeństwa Europy. Także nas, Polaków. Tak jak wcześniej wspomagały antyszczepionkową falę, tak teraz próbują grać na antyukraińskich nastrojach. Podzielić i skłócić. I nas samych, i nas z naszymi gośćmi - Ukraińcami. Bo w skłócone społeczeństwo łatwiej uderzyć.

Ta antyukraińska wojna rozgrywa się także w internecie. Dlatego na nas, wydawcach mediów, spoczywa szczególna odpowiedzialność. To nasze portale i nasze media społecznościowe mogą być pożywką dla putinowskiej antyukraińskiej propagandy. Ale też to my możemy ją zastopować.

Dlatego w tych trudnych czasach, pamiętając, że propaganda nie równa się wolności słowa, będziemy kierowali się trzema zasadami:

  • Pierwsza: będziemy usuwać ksenofobiczne antyukraińskie komentarze w naszych serwisach internetowych.
  • Druga: będziemy blokować na naszych profilach w mediach społecznościowych strony i profile, które taką propagandę rozpowszechniają.
  • Trzecia: dołożymy wszelkich starań, by nie ograniczać dyskusji, a jedynie eliminować fake newsy i próby wzniecania nienawiści.

To od nas, wydawców, także zależy, czy zwycięży prawda czy Putin.

Do inicjatywy przystąpiły dotychczas: Przełom, Wiadomości Wrzesińskie, Kronika Beskidzka, Pałuki, Nowa Gazeta Trzebnicka, koscian.net, ABC Leszno, Gazeta Powiatowa-Wiadomości Oławskie, Głos Ziemi Cieszyńskiej, Nowy Łowiczanin, Obserwator Lokalny, Kurier Gmin, Tygodnik Podhalański, Gazeta Radomszczańska, Kulisy Powiatu, Czas Chojnic, Tygodnik Tucholski.

Pomysłodawcą inicjatywy jest Stowarzyszenie Rota, organizujące szkolenia dla dziennikarzy lokalnych.

Zachęcamy również Was - jeśli widzicie na naszych stronach osoby lub ruskie boty udające osoby, które szczują, wywołują niepotrzebny ferment, uważacie, że nie powinny się znaleźć w przestrzeni publicznej naszej cząsteczki internetu - dawajcie nam znać, pomóżcie nam ogarnąć nasze wspólne strony i zrobić porządek.

Reagujcie - zgłaszajcie. Zamiast wchodzić w polemikę zróbcie screen i nam podeślijcie. Wiecie czym karmią się trolle? Nie karmcie ich.

 

(Stowarzyszenie Spot Radomsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%