Jak wyjaśniono w komunikacie fundacji, głównym celem programu jest doposażenie OSP z małych miejscowości w automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED. Podkreślono też, że tego typu sprzęt, za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przeprowadza osoby udzielające pomocy przez procedurę bezpiecznej defibrylacji, w przypadkach zatrzymania krążenia.
„Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych to najlepiej zlokalizowane i rozpoznawalne punkty w małych miejscowościach – właśnie tam dostęp do AED może realnie uratować życie. Montaż urządzeń na budynkach OSP zapewni całodobowy dostęp do defibrylatorów tam, gdzie nie ma innych służb ratunkowych. Dzięki tej inicjatywie zwiększymy szanse na skuteczną pomoc w nagłych przypadkach – tam, gdzie liczy się każda minuta” – wskazano.
W komunikacie zaznaczono, że szansę otrzymania sprzętu AED będą miały jednostki OSP, które złożą prawidłowo wniosek w generatorze programu, który znajduje się TUTAJ oraz spełnią założenia programowe.
Według danych fundacji, każdego roku w Polsce dochodzi do około 40 tysięcy przypadków nagłego zatrzymania krążenia. Oznacza to, że prawidłowego udzielenia pomocy potrzebuje ponad 100 osób dziennie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz