Zamknij

Lenka z Radomska potrzebuje naszego wsparcia.

16:35, 04.09.2021 | SpotRadomsko.pl
Skomentuj fot: siepomaga.pl
REKLAMA

Szanowni Państwo, prosimy o wsparcie akcji zbierania pieniążków, które staną się realnym wsparciem dla rodziny niespełna rocznej radomszczanki - Leny. Dziewczynka ma trisomię dwudziestego pierwszego chromosomu i schorzenia, które są powodem założenia zbiórki w internecie. Przeczytaj!

Będzie ciężko, wiedziałam to, odkąd tylko usłyszałam diagnozę. Moja mała córeczka dostała od losu dodatkowy chromosom - to czyni ją wyjątkową, jednak za tym kryje się mnóstwo schorzeń i trudności…

 

Lena ma zespół Downa, za którym w jej przypadku idzie także obustronne wodonercze i złożona wada serduszka. Potrzebujemy pomocy, by zapewnić jak najlepszą przyszłość córeczce, dlatego proszę - bądź z nami w walce o Lenkę!

- pisze mama Ewa.

Gdy dowiedziałam się, że moja córeczka ma zespół Downa, wiedziałam od razu, że musimy przygotować się na katorżniczą pracę, strach i niepewność. Wiedziałam też, że nigdy się nie poddamy.

Pomóc można też wysyłając SMS na numer 72365 o treści 0133520

Koszt 2,46 zł brutto (w tym VAT)

 

Coraz więcej wiadomo o osobach w tą chorobą i o tym, że od rehabilitacji, terapii i opieki w dużej mierze zależy ich przyszłość. 

Chcemy dla naszej córeczki wszystkiego, co najlepsze, by kiedyś mogła być choć w pewnym stopniu samodzielna i jak najbardziej sprawa. Rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej brutalna, niż mogłam się tego spodziewać na początku… 

Odkąd tylko Lena przyszła na świat, nasz kalendarz po brzegi wypełniają rehabilitacje, zabiegi i konsultacje. Jeździmy po Polsce wzdłuż i wszerz, by zapewnić Lence jak najlepszą opiekę medyczną. 

Córeczka jest już po operacji lewej nerki. Ma także łagodna niedomykalność zastawki trójdzielnej i łagodne zwężenie tętnicy płucnej lewej - możliwe, że czeka ją operacja serca.
Lenka korzysta z rehabilitacji, rehabilitacji metodą Vojty i neurologopedycznej.


Musimy jeździć z nią do specjalistów do Łodzi, Katowic czy Częstochowy, ponieważ w naszym mieście, w Radomsku nie mamy żadnych specjalistów dziecięcych, a córka jest pod opieką wielu z nich: urologa, nefrologa, neurologa.

Każdy taki wyjazd to nie tylko stres i ogromne wyzwanie logistyczne, ale też bardzo duży koszt. Koszt, który coraz trudniej jest nam ponosić. Nie możemy przestać walczyć, zawrócić w połowie drogi.

Lenka to cały nasz świat, a my chcemy sprawić, by jej świat był jak najbardziej przyjazdy, dlatego prosimy o pomoc  

 

Pomożecie?

Strona zbiórki 

(SpotRadomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%