Zamknij

Ostrzegamy! Widziałeś taki link? Nigdy w niego nie klikaj! To oszustwo.

08.33, 11.08.2021 P.A
Skomentuj fot: na facebookowych grupach udostępniane są linki, które z założenia maja wprowadzać w błąd nieświadomego czytelnika. Zwracaj uwagę na domenę, z jakiej pochodzi informacja. / Spot Radomsko
REKLAMA

Uważajcie na kolejny przykład oszustwa z wykorzystaniem nazwy miasta i klikalnego, angażującego tytułu! Posty prowadzące do podejrzanych stron o takim charakterze coraz częściej pojawiają się na facebooku, na grupach ogłoszeniowych i sprzedażowych, żeby mogły trafić do szerokiego grona odbiorców.
 

Ostrzegamy!
Zanim klikniesz przyjrzyj się dokładnie całemu postowi:

  • sprawdź czy nie zawiera błędów ortograficznych i stylistycznych w treści
  • Zweryfikuj adres strony - nazwę domeny - wiarygodna, polska domena powinna mieć końcówkę .pl - w przykładzie na powyższej ilustracji po prawej tak NIE JEST, po lewej owszem, natomiast przed końcówką występuje bliżej niezidentyfikowany prefix.
  • sprawdź komentarze, coraz częściej nawzajem się ostrzegacie pisząc w komentarzach pod postem, np. „nie klikajcie! To wirus”

Przypominamy, że klikając w zainfekowany link możecie utracić dane do logowania do facebooka ale nie tylko!

Istnieje duże zagrożenie, że wirus zainfekuje całe urządzenie: laptop czy smartfona.

Oszuści żerują na ciekawości i emocjach odbiorców.

Wchodząc w podany link najprawdopodobniej zostaniesz poproszony/a o ponowne logowanie, które odbędzie się przez zewnętrzną stronę, która do złudzenia będzie przypominała stronę FB.

Wpisanie danych do logowania będzie skutkowało przejęciem danych. Dlatego uczulamy abyście zawsze weryfikowali tego typu posty i linki!

Zanim klikniesz w szokujący artykuł - pomyśl!
Jeśli pochodzi np. z domeny SpotRadomsko.pl  jesteś bezpieczny. Zanim klikniesz - zweryfikuj czy nie jesteś narażony na niebezpieczeństwo. 
 

[ALERT]1628664442433[/ALERT]

 

(P.A)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%