Zamknij

Promocja Radomszczańskiego Słownika Biograficznego w Muzeum Regionalnym w Radomsku.

16.50, 04.12.2022 SpotRadomsko.pl Aktualizacja: 17.45, 04.12.2022
Skomentuj fot: promocja III tomu Radomszczańskiego Słownika Biograficznego
REKLAMA

Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Radomsku zorganizowało 4 grudnia promocję III tomu Radomszczańskiego Słownika Biograficznego. Za redakcję książki odpowiada Pan Grzegorz Mieczyński, który zaprezentował publikację licznie zgromadzonym w Galerii Muzeum Regionalnego. Sala przy ul. Narutowicza była wypełniona po brzegi przez zainteresowanych historią naszego regionu.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób. 

Prace nad III tomem trwały 3 lata. W prezentowanej książce znajdziemy 174 biogramy opracowane przez 38 autorów. Poprzednie dwa tomy ukazywały się w 2017 i 2019 roku. Tom pierwszy Radomszczańskiego Słownika Biograficznego był poświęcony wyłącznie mieszkańcom Radomska. W drugim znalazły się biogramy osób zasłużonych dla miasta i powiatu radomszczańskiego. W publikacjach znajdują się wyłącznie biogramy osób zmarłych opatrzone notami biograficznymi.

Jako podstawowe kryterium decydujące o umieszczeniu biogramów w słowniku przyjęto ponadprzeciętny wkład w rozwój miasta lub regionu.

Książka ukazała się dzięki wsparciu Województwa Łódzkiego, Miasta Radomska, Starostwa Powiatowego w Radomsku, Gminy Ładzice, Gminy Kamieńsk i Urzędu Gminy w Sulmierzycach. 

Wydanie można było otrzymać bezpłatnie po spotkaniu promocyjnym.

[POGODA]1670170542126[/POGODA]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%