Zamknij

DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO 2022 | PROGRAM WYDARZENIA W RADOMSKU

23.28, 18.08.2022 Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Skomentuj fot: Dożynki Województwa Łódzkiego 2022
REKLAMA

Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza na Dożynki!

Po czasie żniw, przyszedł moment na podziękowanie za plony. Tym razem rolnicy z całego województwa chlebem z tegorocznych zbiorów będą częstować w Radomsku. Dożynki Wojewódzkie 2022 odbędą się w już niedzielę, 21 sierpnia. W programie święta plonów mnóstwo atrakcji dla wszystkich pokoleń. Zapraszamy.

Wydarzenia dożynkowe startują o godz. 10, bo już od tej godziny będzie można odwiedzać stoiska przygotowane w parku Solidarności w Radomsku. Będą to m.in. stoły kół gospodyń wiejskich z całego województwa. Przygotowane przez nie przysmaki wezmą udział w corocznym wielkim konkursie kulinarnym na „Wytrawne smaki Łódzkiego” oraz „Słodkie smaki Łódzkiego”.

Również o godz. 10 rozpocznie się konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego”. Wieńce z tegorocznych plonów będą ułożone w kościele  pw. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku, w którym o godz. 11  rozpocznie się dziękczynna msza dożynkowa. Po niej, na scenie przy świątyni rozpocznie się ceremoniał dożynkowy, podczas którego Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber wraz z przedstawicielami Miasta Radomska oraz powiatu radomszczańskiego, starostą i starościną dożynek będą częstować mieszkańców chlebem.

Na scenie obrzędowej wybierzemy również najpiękniejszy wieniec tegorocznych dożynek.

Około godz. 14.30 spod kościoła wyruszy korowód dożynkowy. Uczestniczący w nim samorządowcy, strażacy, KGW i mieszkańcy całego Łódzkiego do przejścia będą mieli ok. kilometr, na plac Solidarności. Tam właśnie stanie wielka scena, na której o godz. 16.30 rozpoczną się koncerty. Wystąpią na niej zespół „Turnioki”, Dawid Kwiatkowski (godz. 17.30), grupa Feel (godz. 19.05) oraz Ray Wilson (godz. 20.30).

[ZT]9306[/ZT]

Przez cały czas będzie trwał wielki piknik rodzinny ze strefą wystawienniczą, strefą funduszy unijnych, dmuchanym placem zabaw i atrakcjami dla dzieci, strefą rękodzieła oraz smaczną strefa gastronomiczną. Nie zabraknie stoisk Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, jednostek mu podległych oraz zaprzyjaźnionych. Swój namiot będą miały m.in. służby mundurowe, czyli strażacy, policja oraz wojsko, ale i Łódzka Kolej Aglomeracyjna, a także pszczelarze.

BĘDZIEMY TAM! 

Oprócz dużej sceny, pojawi się też mniejsza, na której będzie królować muzyka z województwa łódzkiego. Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Ciebłowianie , Kapela Ludowa Radomszczańska oraz „Piliczanie”. Po występach zespołów rozpocznie się wręczenie nagród w konkursach „Sołtys na Plus” oraz nagród dla kół gospodyń wiejskich. Tego dnia będziemy obchodzić również XX Wojewódzki Dzień Pszczelarza i z tej okazji zostaną wręczone pamiątkowe odznaki.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

PROGRAM WYDARZENIA:

  • 11:00 – Uroczysta Msza Święta w Parafii Katolickiej pw. Świętej Jadwigi Królowej w Radomsku
  • 12:30 – Obrzędy Dożynkowe. Wręczenie nagród za najpiękniejszy wieniec dożynkowy
  • 14:00 – Korowód Dożynkowy
  • 12:30 – start sceny nr 2 (przy strefie wystawienniczej) – występy zespołów lokalnych
  • 15:00 – wręczenie odznaczeń w ramach XX Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza
  • 16:00 – wręczenie nagród w konkursie: „Sołtys na plus", „Wytrawne Smaki Łódzkiego", „Słodkie smaki Łódzkiego"
  • 16:30 – Turnioki
  • 17:30 – Dawid Kwiatkowski
  • 19:05 – Feel
  • 20:30 - Ray Wilson

Portal

spotradomsko.pl

Napisał o tym

pierwszy

[ZT]8386[/ZT]

POSŁUCHAJ GWIAZD DOŻYNEK WOJEWÓDZKICH W RADOMSKU:

Jaka pogoda czeka nas w Radomsku? Sprawdź:

[POGODA]1660858893986[/POGODA]

Transmisja Mszy Świętej z kościoła pw. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku w Radiu Niepokalanów o 11:00, program Budzi Się Ludzi na TVP 3 Łódź z Parku Solidarności o 10:15 - zobacz w telewizji, posłuchaj w radio. Więcej:

[ZT]9603[/ZT]

ŁÓDZKIE NA PLUS 

To cotygodniowy program realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego upowszechniany przez redakcje lokalnych mediów w całym województwie - w odcinku zaproszenie na Dożynki Wojewódzkie w Radomsku: 

Paweł Aulich

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%