Zamknij

Skierniewice - dlaczego warto tu zamieszkać?

12:16, 18.08.2021 | materiały partnera

Skierniewice to miasto położone na Równinie Łowicko-Błońskiej. Zlokalizowane jest w połowie drogi między Warszawą a Łodzią, co sprawia, że jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Skierniewice na swój dom wybierają osoby, które chcą uciec od zgiełku dużych aglomeracji miejskich, a jednocześnie pozostać na tyle blisko, aby łatwo i szybko dotrzeć do stolicy lub Łodzi. Mieszkanie w Skierniewicach ma jednak o wiele więcej zalet. Jakich?

Skierniewice - miasto pośrodku dwóch aglomeracji

Skierniewice są miastem, które od dawna ma znaczenie strategiczne. Położone między Warszawą a Łodzią od lat były miejscem, gdzie uciekali ci, których znużyła wielkomiejska atmosfera, hałas i tempo życia Warszawy czy Łodzi. Peryferyjne Skierniewice oferują bowiem ciszę, spokój i sielską atmosferę, jednocześnie dzięki autostradzie A2 oraz licznym połączeniom kolejowym dojazd zarówno do Warszawy, jak i do Łodzi jest szybki i prosty. Na mieszkanie w Skierniewicach bez problemu mogą więc pozwolić sobie osoby pracujące w tych dwóch miastach. Dojazd do pracy zajmie im bowiem niewiele więcej niż godzinę, czyli mniej więcej tyle samo, ile przejazd z jednego końca zakorkowanej Warszawy na drugi.

Skierniewice - miasto tanich nieruchomości

Do zamieszkania na peryferiach zachęcają nie tylko spokój i cisza, ale także niezwykle korzystne ceny nieruchomości. Doceniają je przede wszystkim mieszkańcy stolicy. W Warszawie za m2 mieszkania trzeba zapłacić 11 951 złotych, w prestiżowych dzielnicach koszt zakupu nieruchomości jest jeszcze wyższy. Oznacza to, że aby myśleć o kupnie lokalu mieszkalnego w stolicy, trzeba przygotować się na wydatek rzędu średnio 628 000 złotych. Na taki stać niewielu.

Skierniewice oferują o wiele przystępniejsze dla portfela ceny. Średnia cena za m2 wynosi 5421 złotych, a przeciętną wartość mieszkania szacuje się na 358 242 złote. Co więcej, ceny nieruchomości w Skierniewicach rosną o wiele wolniej niż w Warszawie. W stolicy wzrost szacowany jest na ok. 8% rocznie, w Skierniewicach tylko na 3%.

Skierniewice – tanie a dobre nieruchomości

Niskie ceny mieszkań i domów nie oznaczają, że sprzedawane nieruchomości są w złym stanie. Wręcz odwrotnie. Deweloperzy w Skierniewicach oferują lokale mieszkalne w nowoczesnych i komfortowych apartamentowcach. Nie odbiegają one udogodnieniami, designem i innowacjami od tych warszawskich.

Plusem skierniewickich nieruchomości jest też lokalizacja. Deweloperzy chcącym mieszkać w tym mieście, proponują mieszkania w sąsiedztwie lasu czy z widokiem na zalew.

Skierniewice – życie na peryferiach, ale w centrum miasta

Zamieszkanie w Skierniewicach to doskonała opcja dla osób, które nie chcą mieszkać w dużej aglomeracji, a jednocześnie nie czują się dobrze na wsi. Małe miasto jest świetnym kompromisem. Proponuje ono ciszę, spokój i wolniejsze tempo życia, a przy tym zapewnia dostęp do miejskich rozrywek i infrastruktury. Mieszkańcy Skierniewic w swoim mieście znajdą kluby sportowe, siłownie, fitness kluby, teatry, kina, kilka muzeów, towarzystwa kulturalne, chóry, zespoły muzyczne. W Skierniewicach działają również szkoły na każdym szczeblu edukacji, co docenią rodziny z dziećmi lub pary, które dopiero planują potomstwo. Miasto dla najmłodszych przygotowało też liczne place zabaw w publicznych parkach.

 Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%