Zamknij

Kobiety na Wybory: finał akcji w Łodzi z udziałem kandydatek z naszego okręgu

SpotRadomsko.pl 08:20, 11.10.2023
Skomentuj fot: kandydatki Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 10 do Sejmu RP : Magdalena Spólnicka (Radomsko), Marlena Wężyk-Głowacka (Piotrków Trybunalski), Ewa Radziewicz (Tomaszów Mazowiecki) fot: kandydatki Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 10 do Sejmu RP : Magdalena Spólnicka (Radomsko), Marlena Wężyk-Głowacka (Piotrków Trybunalski), Ewa Radziewicz (Tomaszów Mazowiecki)

Dnia 10 października w Łodzi odbyło się wyjątkowe spotkanie, które podsumowało akcję "Kobiety na Wybory". Wydarzenie to było nie tylko ważnym momentem w kampanii wyborczej, ale również okazją do rozmowy o prawach kobiet i ważnych sprawach, które dotyczą wszystkich Polek. Głównym bohaterem wieczoru był lider Koalicji Obywatelskiej, Donald Tusk.

Czy kobiety potrzebują specjalnej zachęty, by uczestniczyć w wyborach?

Frekwencja na spotkaniu w Łodzi była imponująca, co sugerowało, że kobiety same są świadome wagi swojego głosu. To one stanowią większą część polskiego społeczeństwa, a jednak ich udział w wyborach, szczególnie młodych kobiet, jest mniejszy niż wśród mężczyzn. 

Donald Tusk podkreślił, że te wybory są kluczowe dla przyszłości Polski i poszanowania praw kobiet. Przewodniczący KO wyraził pełne wsparcie dla kobiet i podkreślił, że chodzi o to, by już nikt nigdy nie mówił kobietom, jak mają żyć.

Lider koalicji Obywatelskiej zwrócił uwagę na znaczenie kobiet w procesie wyborczym.

Siostry, przyjaciółki, matki i ciocie - idźcie zagłosować.

Wybór Łodzi jako miejsca finałowego spotkania z kobietami miał symboliczne znaczenie. Miasto to kiedyś stanowiło centrum przemysłu włókienniczego, gdzie kobiety pracowały i utrzymywały swoje rodziny. Teraz, pomimo różnych wyzwań, kobiety w Łodzi pozostają niezwykle pracowite i kreatywne. Dlatego Łódź była idealnym miejscem, by podkreślić wagę praw kobiet i potrzebę wsparcia dla kobiet. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska rozwija miasto i ma duże poparcie wśród mieszkańców, którzy w ostatnich wyborach samorządowych wskazali Ją na prezydenta już w pierwszej duże.

▶️NAGRANIE WIDEO

W rozmowie z kobietami Donald Tusk przedstawił konkretne propozycje, jakie koalicja Obywatelska ma na myśli w kontekście kobiet. Chodzi o przywrócenie zlikwidowanego za PiS finansowania z budżetu centralnego in vitro, powszechny dostęp do badań prenatalnych i bezpłatnego znieczulenia przy porodzie, a także bezpieczną aborcję do 12. tygodnia ciąży. Koalicja Obywatelska zobowiązuje się także do wprowadzenia urlopów dla przedsiębiorczyń, co stanowi ogromną ulgę dla kobiet prowadzących własny biznes.

Spotkanie zakończyło się przesłaniem, że kobiety mają prawo do wolności i do podejmowania decyzji dotyczących swojego życia. Donald Tusk wyraził nadzieję, że kobiety już nigdy nie będą musiały walczyć o swoje prawa w tak dramatyczny sposób.

Spotkanie w Łodzi było ważnym krokiem w kierunku zwiększenia zaangażowania kobiet w życie publiczne i polityczne.

To także dowód na to, że w Polsce istnieje silna determinacja w walce o prawa kobiet i równe traktowanie płci. 

Kandydatki na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP z okręgu 10:

  • Magdalena Spólnicka (Radomsko)
  • Małgorzata Pingot (Piotrków Trybunalski)
  • Justyna Kulig (Skierniewice)
  • Karolina Łukasiewicz (Kruszyna)
  • Elżbieta Kuba (Wałowice)
  • Ewa Radziewicz (Tomaszów Mazowiecki)
  • Katarzyna Menke (Tomaszów Mazowiecki)
  • Anna Kłobucka (Opoczno)
  • Marlena Wężyk-Głowacka (Piotrków Trybunalski)
  • Marta Siedlecka (Bełchatów)
(SpotRadomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%