Zamknij

Łódź: w Oknie Życia znaleziono tygodniowego chłopca; siostry dały mu na imię Tadeusz

09.35, 01.11.2022 PAP Aktualizacja: 09.36, 01.11.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

O noworodku pozostawionym w Oknie Życia w poniedziałek, 31 października w domu sióstr urszulanek w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60 poinformował PAP dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski.

W Oknie Życia w domu sióstr urszulanek w Łodzi w poniedziałek wieczorem znaleziono noworodka. To chłopiec, który jest tygodniowym dzieckiem. Siostry ochrzciły go i dały mu na imię Tadeusz.

"O godz. 21.15 usłyszałyśmy dźwięk alarmu, więc bardzo szybko przybiegłam do Okna Życia, no i zobaczyłam, że czeka na mnie taki młodzieniec śliczny. Miał przy sobie karteczkę z informacją kiedy się urodził, więc wiemy, że jest tygodniowym dzieckiem. Ochrzciłyśmy go i dałyśmy mu imię Tadeusz. Niedawno było wspomnienie tego świętego, więc taką decyzję podjęłyśmy" - opowiada przełożona domu sióstr urszulanek w Łodzi siostra Anna Reczko.

Siostry o znalezionym noworodku natychmiast powiadomiły służby. "Chłopiec, w oczekiwaniu na pogotowie został nakarmiony i przebrany w nowe ubranko. Medycy ocenili stan zdrowia dziecka na dobry i zostało zabrane do szpitala. Zgodnie z procedurą, sporządzony został policyjny protokół" - podkreślił w komunikacie przesłanym do PAP Tomasz Kopytowski.

"To już szóste dziecko w Oknie Życia u sióstr urszulanek w Łodzi i czwarty chłopiec" - podał dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

W komunikacie przypomniał, że Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyła trzy Okna Życia: w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Pabianicach. "Oprócz Okien Życia Caritas w Łodzi działa jeszcze Okno Życia w Centrum Medycznym im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13. Dzięki funkcjonującym w naszej archidiecezji oknom uratowano życie 16 dzieci" - przekazał.

"W Oknie życia w Piotrkowie Trybunalskim uratowano pięcioro dzieci. Do Okna życia w Pabianicach trafiło troje dzieci. Sześcioro dzieci znalazły siostry urszulanki w Oknie życia w Łodzi. Kolejne dwoje dzieci pozostawiono w Oknie w II Szpitalu Miejskim im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13" - dodał Kopytowski. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mma/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%