Zamknij

Znasz „Panie dobry jak chleb” ? - zmarł twórca tej pieśni religijnej

18:51, 29.10.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Kuria diecezji łowickiej w komunikacie z 16 października informowała, że duchowny trafił do szpitala. Poprosiła wówczas kapłanów i osoby życia konsekrowanego o modlitwę w jego intencji. "Prośmy Boga o zdrowie dla Księdza Biskupa w naszych parafiach i indywidulanych modlitwach" - czytamy w komunikacie, pod którym podpisał się wikariusz generalny biskup pomocniczy Wojciech Osial.

W wieku 81 lat zmarł w czwartek biskup Józef Zawitkowski - biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej - poinformowało PAP biuro prasowe Episkopatu Polski.

W czwartek 29 października biuro prasowe Episkopatu Polski poinformowało, że o śmierci hierarchy. "W dniu dzisiejszym, w wieku 81 lat odszedł do Pana bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej" - czytamy w komunikacie. Dodano, że "termin uroczystości pogrzebowych zostanie wkrótce podany do wiadomości".

Biskup Józef Zawitkowski miał 81 lat. Święcenia biskupie przyjął 9 czerwca 1990 r. w katedrze w Łowiczu. Po podziale administracyjnym Kościoła w Polsce 25 marca 1992 r. został on mianowany biskupem pomocniczym dla nowo utworzonej diecezji łowickiej. W Konferencji Episkopatu Polski w latach 90. był członkiem Komisji ds. Duszpasterstwa Liturgicznego, w ramach której pełnił funkcję przewodniczącego Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej. 9 grudnia 2013 r. przeszedł na emeryturę zostając biskupem seniorem. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%