Zamknij

Lato w Powiecie Radomszczańskim pełne wyzwań dzięki Stowarzyszeniu Spot Radomsko

23.57, 05.09.2022 Aneta Bogdan
Skomentuj fot: Spot Radomsko
REKLAMA

Ekspres do kawy, sygnalizacja świetlna, kasa samoobsługowa, pralka automatyczna – są to urządzenia towarzyszące nam w życiu codziennym. Co je łączy? Wszystkie te “sprzęty” są zaprogramowane, czyli wymagały od ich projektantów bogatej wiedzy technologicznej, a od nas - użytkowników zrozumienia często intuicyjnej obsługi tych z pozoru skomplikowanych procesów, dzięki którym działają. 

[FOTORELACJA]62[/FOTORELACJA]

Przed nami wiele pracy.

Według raportu NIK poziom kompetencji cyfrowych w Polsce co prawda wzrósł w ostatnich latach, jednak na tle Unii Europejskiej nadal wypada słabo. Według raportu Komisji Europejskiej o postępie cyfrowym, Polska zajmuje 24. miejsce spośród 27 krajów UE pod względem kapitału ludzkiego społeczeństwa cyfrowego.

“Stowarzyszenie Spot Radomsko, powstało z myślą o rozwijaniu kompetencji cyfrowych i pokazywaniu jak nowoczesne technologie wpływają na nasze życie i jak możemy je innowacyjnie wykorzystywać. Działamy lokalnie i nie jest to pierwsze działanie w kooperacji ze Starostwem Powiatowym w Radomsku” - mówi Aneta Bogdan, prowadząca warsztaty. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom dzieci i młodzieży z powiatu radomszczańskiego Stowarzyszenie Spot Radomsko w dniach 01.07.2022 r. – 31.08.2022 r. realizowało projekt „Roboinżynierowie” dofinansowany ze środków Powiatu Radomszczańskiego w ramach zadania „Lato w Powiecie Radomszczańskim”. 

[FOTORELACJA]63[/FOTORELACJA]

Chociaż wszyscy nasi warsztatowi uczestnicy wrócili już do szkolnych ławek, my wracamy wspomnieniami do warsztatów technologicznych prowadzonych tego lata w naszym powiecie. Zapraszamy do jego obejrzenia filmu i fotorelacji, będących podsumowaniem projektu i wspomnieniem z warsztatów prowadzonych w kilku gminach powiatu radomszczańskiego . 

Podsumowanie w liczbach

Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i rodziców. Można było zaobserwować, że warsztaty z robotyki i programowania były tym, czego dzieci potrzebowały w wakacje. Przeprowadzono dziesięć trzygodzinnym warsztatów w gminach: Kodrąb, Kamieńsk, Gidle, Dobryszyce i Radomsko, w których łącznie wzięło udział blisko 90 uczestników w wieku szkolnym z powiatu radomszczańskiego. To był bardzo produktywnie spędzony czas. Wierzymy, że w przyszłości uda się nam spotkać ponownie na warsztatach, w których wykorzystujemy nowoczesne technologie do nauki, zabawy i rozwoju. 

[FOTORELACJA]64[/FOTORELACJA]

Przy okazji rozpoczętego już roku szkolnego 2022/2023 życzymy wszystkim uczniom wytrwałości w dążeniu do realizacji wyznaczonych sobie celów, sukcesów małych i dużych oraz radości z poznawania pięknego świata, który nas otacza.

Aneta Bogdan, 

Spot Radomsko

[FOTORELACJA]65[/FOTORELACJA]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%