Zamknij
17:59, 12.08.2022

W dniu 12.08.2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzałkowie Stowarzyszenie Spot Radomsko przeprowadziło warsztaty z robotyki i programowania "RoboInżynierowie" w ramach realizacji projektu Lato w Powiecie Radomszczańskim.

Uczestnicy - dzieci i młodzież szkolna podzieleni na dwie grupy wiekowe dowiedzieli się czym z technicznego punktu widzenia są roboty, zauważyli że roboty otaczają nas wszędzie. Grupa młodsza rozpoczęła od rozgrzewki umysłu, próbując odgadywać hasła opowiedziane słowami. Następnie dzieci zaprojektowały i wykorzystując klocki LEGO zbudowały swoje roboty użyteczne w życiu codziennym - wyobraźnia i kreatywność przy tych konstrukcjach wzięła górę. W dalszej części warsztatów przy pomocy klocków Lego i oprogramowania komputerowego uczestnicy wprawili w ruch zbudowane maszyny: autobus, diabelski młyn, urządzenie do gry w paintball i wiele innych. Grupa starsza oprócz robotyki LEGO zaprogramowała urządzenia MICRO:BIT, tak aby z ich pomocą grać w kamień, papier, nożyce, liczyć kroki, czy przesyłać sobie wiadomości. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom uczestnictwa i upominek. Zajęcia prowadziła doświadczona trenerka mgr. inż. Aneta Bogdan, członkini Stowarzyszenia Spot Radomsko.

Dla dzieci i młodzieży uczestnictwo w projekcie było okazją do rozwinięcia kompetencji informatycznych, a także dobrej zabawy i spędzenia czasu wolnego w sposób aktywny, wolny od nałogów. Dla niektórych uczestników był to pierwszy kontakt z programowaniem, który może zaowocować zainteresowaniem i zgłębieniem tego tematu w przyszłości. Program warsztatów był przygotowany tak, aby stawiać przed dziećmi i młodzieżą ambitne wyzwania, ciekawe problemy do rozwiązania, co pobudza twórcze i logiczne myślenie.

Pani Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej - Beata Merta przyjęła nas w Bibliotece z ogromną życzliwością, za co bardzo DZIĘKUJEMY i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Zadanie finansowane ze środków Powiatu Radomszczańskiego w ramach zadania "RoboInżynierowie".

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz