Zamknij

Dworczyk: chcielibyśmy, żeby wszyscy powyżej 60. roku życia zostali zaszczepieni jeszcze w kwietniu

12:35, 06.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Podczas konferencji w KPRM dotyczącej Narodowego Programu Szczepień Dworczyk podkreślał, że "musimy być bardziej elastyczni". "Mówimy też o takich sytuacjach, z którymi do tej pory się nie spotykaliśmy, czyli z pewnym nadmiarem szczepionek punktowo, i w kolejnych miesiącach pewnie takie sytuacje będą miały miejsce, my też na przeciw nim będziemy wychodzić" - podkreślał.

Chcielibyśmy, żeby wszyscy powyżej 60. roku życia zostali zaszczepieni jeszcze w kwietniu - mówił we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk i zaapelował do punktów szczepień, aby przesuwały terminy szczepienia osób 60 plus z maja na kwiecień.

Jak dodał, przyspieszenie szczepień jest ważne w walce z III falą COVID-19.

"Przyspieszając, chcemy w szczególności przyśpieszyć szczepienie osób powyżej 60. roku życia" - podkreślał Dworczyk. "Chcielibyśmy, żeby wszystkie osoby, czyli około pół miliona osób powyżej 60. roku życia, zostały zaszczepione jeszcze w kwietniu" - dodał.

"Apelujemy do punktów szczepień, mamy ich ponad 6,5 tys. w skali kraju, o to, żeby przesuwały te punkty szczepień w swoich kalendarzach, w centralnym kalendarzu, pacjentów powyżej 60. roku życia z maja na kwiecień" - przekazał i dodał, że takie informacje zostały przekazane do punktów.

Podkreślał, że jesteśmy obecnie w takiej sytuacji, że należy teraz zadbać o osoby powyżej 60. roku życia jako te, które są narażone na trudny przebieg COVID-19. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ itm/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%