Zamknij
REKLAMA
20:23, 07.05.2022
Rozpoczęty w kwietniu sezon szparagowy potrwa do końca czerwca; producenci przekonują, że tegoroczne szparagi są dobrej jakości, Polacy jedzą je coraz chętniej; nie ma problemu z ich zbytem - większy kłopot jest ze zbiorem.
08:41, 21.04.2022
W kwietniu tego roku zakończono analizę wyników badań prowadzonych w ramach miejskiego Programu Profilaktyki Astmy i Chorób Alergicznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej w latach 2008-2018.
10:14, 16.01.2022
W badaniach wzięło udział 401 Brytyjczyków, którzy wypełniali kwestionariusze dotyczące kontaktu z naturą oraz akceptacji swojego ciała.
21:46, 09.12.2021
„W ramach nowego projektu Bank Światowy będzie pomagał rozwijać program +Czyste Powietrze+, który oferuje właścicielom domów jednorodzinnych pomoc finansową i różnego rodzaju zachęty w celu wymiany starych, generujących duże zanieczyszczenie kotłów na czystsze oraz bardziej efektywne piece, a także wspiera termomodernizację budynków” – podano w czwartkowym komunikacie Banku Światowego.
12:36, 15.11.2021
Jak poinformowali w poniedziałek przedstawiciele Polskiego Alarmu Smogowego (PAS), start kampanii zbiega się z Dniem Czystego Powietrza, który od kilku lat obchodzony jest przez alarmy smogowe w całej Polsce. Jej celem jest zwiększenie świadomości na temat zanieczyszczenia powietrza i zachęta do wymiany starych kotłów i pieców.
REKLAMA
23:02, 08.11.2021
W sierpniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz ówczesny minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podpisali list intencyjny o współpracy na rzecz wprowadzenia do polskich szkół edukacji ekologicznej i klimatycznej. Działania w tym zakresie były prowadzone już w ubiegłym roku, a przykładem może być program „Przyjaciele klimatu” skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych.
17:55, 08.11.2021
W poniedziałek przed siedzibą OSP w Zielonkach (Małopolskie) odbyła się uroczystość, podczas której pierwsze jednostki otrzymały sadzonki dębów. Przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Lasów Państwowych podpisali porozumienie o współpracy, a także posadzono pierwsze drzewko w sąsiedztwie tamtejszej remizy.
12:55, 01.11.2021
Dane przedstawione przez brytyjską organizację ekologiczną Hubbubak są zasmucające. Wynika z nich bowiem, że ilość wyrzucanego miąższu dyni jest taka, że wystarczyłaby, aby zrobić miskę zupy dyniowej dla każdego mieszkańca Wielkiej Brytanii. Dlatego Hubbub od siedmiu lat prowadzi kampanię #PumpkinRescue, której celem jest przekonanie Brytyjczyków, by nie traktowali dyni wyłącznie jako elementu dekoracji na Halloween, ale także je zjadali. Przeprowadzane przez nią co roku badania wskazują, że kampania przynosi efekty, bo odsetek dyń trafiających do kosza się systematycznie zmniejsza.
14:26, 30.09.2021
Konkurs promuje osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy, które szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników szpitali. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach.
08:11, 13.09.2021
Zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają swoje cechy osobowości, a pomiędzy poszczególnymi osobnikami można zauważyć różnice w zachowaniu. W przypadku kotów identyfikacja cech ich osobowości może być pomocna w zapewnieniu zwierzęciu odpowiedniej jakości życia. Przykładowo, aktywne osobniki mogą potrzebować więcej urozmaiceń, np. zabawy, niż te nieco mniej aktywne, a płochliwe koty mogą poszukiwać dodatkowych kryjówek i bezpieczniej będą się czuły u właściciela, który prowadzi spokojny tryb życia.
REKLAMA
15:21, 12.08.2021
Odwierty zostaną wykonane w Otwocku, Żyrardowie, Wołominie i Piastowie (woj. mazowieckie), Gnieźnie i gminie Wągrowiec (woj. wielkopolskie), Inowrocławiu i Gąsawie, (woj. kujawsko-pomorskie), Łowiczu (woj. łódzkie), Jasienicy (woj. śląskie), Smykowie (woj. świętokrzyskie), Dębnie (woj. zachodniopomorskie) oraz Oławie, Trzebnicy i Głuszycy (woj. dolnośląskie).
10:17, 28.07.2021
Zarówno rosnący poziom zanieczyszczenia powietrza, jak i coraz częstsze przypadki demencji to ogólnoświatowe problemy zdrowia publicznego. Nagromadzenie blaszek beta-amyloidowych jest jedną z cech charakterystycznych choroby Alzheimera. Chociaż w badaniach na zwierzętach i ludziach stwierdzono związek między zanieczyszczeniem powietrza a zwiększoną produkcją beta amyloidu, stosunkowo niewiele wiadomo na temat wpływu długotrwałego narażenia na zanieczyszczenie powietrza na beta amyloid.
16:29, 17.07.2021
Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu, który działa w ramach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego zwrócił uwagę, że ostatnie lata i miesiące to duży przyrost ekodotacji, wynikający z rosnącej świadomości kryzysu klimatycznego oraz zdecydowanych działań państw Unii Europejskiej.
11:48, 09.07.2021
Walka z niską emisją jest wciąż na początku drogi. W Polsce pozostaje około 3 mln kotłów na węgiel i drewno, które trzeba wymienić w perspektywie najbliższych kilku lat, i to jest gigantyczne wyzwanie. Bez tego na znaczącą poprawę jakości powietrza w Polsce nie mamy co liczyć – mówi lider PAS.
20:27, 27.06.2021
Rzecznik katowickiej Dyrekcji Łukasz Zych ocenia, że pandemia znacząco zmieniła sposób, w jaki wypoczywamy. Bardziej doceniamy to, co lokalne – pobliskie łąki, parki czy rezerwaty przyrody.
REKLAMA