Zamknij
REKLAMA
10:41, 20.01.2022
Według opublikowanego w sieci minutowego teasera, wielosezonowy serial dramatyczny, którego akcja toczy się w czasie Drugiej Ery, tysiące lat przed wydarzeniami z kinowej trylogii, wyreżyserowanej przez Petera Jacksona, skupi się na powstawaniu Pierścieni Władzy i historii przekazania ich Elfom, Krasnoludom oraz Ludziom.
19:16, 12.01.2022
Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych po raz 24. przygotował miesięcznik "Perspektywy".
20:41, 22.12.2021
„To jedyna taka okazja, żeby na trzy dni zamieszkać w prawdziwym zamku, przejść wiedźmińskie szkolenie pod okiem profesjonalnych trenerów, zapolować na potwory znane z bestiariusza, a nawet spotkać niektóre postaci znane z książek i gier” - jak się dowiedzieliśmy z informacji prasowej, przesłanej nam przez organizatorów.
00:41, 08.12.2021
Jak wyjaśniła w rozmowie z PAP prof. Anna Wileczek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i członkini jury plebiscytu, zwycięski "śpiulkolot" to "żartobliwy wyraz oznaczający sen, czynność spania, samo udawanie się na spoczynek lub nawet łóżko czy inne przyjemne miejsce do spędzania czasu w +objęciach Morfeusza+". Badaczka podkreśliła, że budzi ono dobre skojarzenia i uśmiech na twarzy. "Z jednej strony odnosi się do potocznego słowa +śpiulkać+, czyli spać, a z drugiej do memu, przedstawiającego urocze zwierzątka w wymyślnych, miękkich pojazdach" - wskazała.
17:49, 19.11.2021
Wygląd fizyczny może dać nam mnóstwo informacji o innej osobie - dzięki niemu odczytujemy podstawowe cechy danej osoby. Męska broda jest jedną z najbardziej zauważalnych i dymorficznych cech płciowych. Jej obecność może kojarzyć się z męskością, dominacją, agresją, siłą, może nawet zmieniać postrzeganie wieku mężczyzny, jego pewności siebie i statusu społecznego. Jak dowiedziono w poprzednich badaniach, brody mogą dodawać też pewności siebie.
10:39, 10.11.2021
Meghan Markle podkreśliła, że Instagram posiada przycisk „lubię to” oraz oferuje możliwość umieszczania komentarzy. Nie ma jednak opcji „nielubienia”. Dlatego jej zdaniem ci, którym podoba się treść publikowana przez właściciela profilu dają mu po prostu „lajka”. Niezadowoleni czują się z kolei zobligowani do wyrażenia swoich negatywnych uczuć w komentarzach.
13:52, 09.11.2021
Wokalistka podkreśla, że pandemia umocniła ją w przekonaniu i postanowieniu, że powinna pójść w stronę muzyki. To był dla niej intensywny czas twórczy. Zaprezentowała fanom swoje nowe utwory i nie mogła się wręcz doczekać, żeby móc stanąć na scenie. Sylwia Nowak czuje, że to jest właściwy kierunek i chce się rozwijać właśnie na tej płaszczyźnie.
22:29, 07.11.2021
Sława Paris Hilton w ostatnich latach nieco przygasła, jednak teraz dziedziczka hotelowej fortuny stara się jak może, by na nowo wywołać zainteresowanie swoją osobą. Znalazła też znakomity pretekst – ślub. Wybrankiem serca celebrytki jest Carter Reum, biznesmen, z którym zaręczyła się w swoje 40. urodziny, 17 lutego tego roku. I od razu też zabrała się do planowania ślubu i wesela. Każdy etap przygotowań jest skrupulatnie nagrywany, bowiem Paris postanowiła zrobić z tego wielkie show, a dokładniej rzecz ujmując, 13-odcinkowy serial dokumentalny „Paris in Love”. Kręcenie kolejnych scen trwa i jak donosi serwis Pagesix, nie brakuje w nim dramatycznych zwrotów akcji.
22:43, 03.11.2021
Na kurs Metalliki składa się z 15 lekcji wideo, trwających po 2 godziny i 45 minut. Zajęcia z przebojowości skupiają się na analizie największych hitów zespołu, takich jak: „Enter Sandman” i „Master of Puppets”. Muzycy szczegółowo opowiadają o procesie powstawania utworów, od wymyślenia riffów, do zaprezentowania mediom gotowej aranżacji. Tłumaczą też, dlaczego przetrwali w show-biznesie przez ponad 40 lat.
19:26, 31.10.2021
Z naszych prywatnych, niezależnych, samorządnych, rzetelnych jak urzędnicy rdmu wynika, że maskę na twarzy posiadało 72 osoby na 1001 obejrzanych. Z tych siedemdziesięciu dwóch 53 miały maskę zasłaniającą podbródek i trzecią brodę - nos i usta na wolności. 
17:38, 28.10.2021
Przystojny Irańczyk poznał swoją ukochaną na planie jej teledysku do piosenki „Slumber party” w 2016 r. Miał wtedy 22 lata i wielkie ambicje. Nie poprzestał zatem na występowaniu w klipach, zaczął grać także epizody, głównie w komediach. Ostatnio pojawił się w serialach komediowych "Hacks" na platformie HBO Max i "Black Monday" na Showtime. Kolejną rolę zagra w thrillerze sensacyjnym „Hot Seat”. Jego agent przekazał serwisowi "E! News", że wcieli się on w sierżanta policyjnej jednostki szturmowej SWAT.
09:55, 26.10.2021
W połowie grudnia przy ul. Reymonta w Radomsku odbędzie się suty Jarmark Bożonarodzeniowy. W niedzielę 19 grudnia przed radomszczańską publicznością wystąpi zespół „Sound'n'Grace”. 
21:39, 23.10.2021
Tym razem żadne wykwintne danie, apetyczne ciasto ani egzotyczna potrawa nie stały się tematem przewodnim wpisu Nigelli Lawson w mediach społecznościowych. Ceniona autorka książek kulinarnych zwróciła uwagę na smalec. Na Facebooku i Instagramie Lawson zamieściła zdjęcie 200-gramowej kostki smalcu wyborowego z podpisem “Lard Love”, wyjaśniając przy tym, że lard to po polsku smalec.
00:16, 20.10.2021
Tym razem przedstawiamy zebrane TOP6 argumentów dlaczego należy wyciąć w pył wszystkie drzewa w Radomsku, bo gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą.
11:15, 15.10.2021
Carrefour, podobnie jak wcześniej m.in. Biedronka, Intermarche, Dino, Żabka postanowił skorzystać z wyjątku w ustawie o zakazie handlu w niedziele, otwierając swoje sklepy jako placówki pocztowe. We wrześniu francuska sieć sklepów testowała takie rozwiązanie w kilku lokalizacjach, a następnie zdecydowała o rozszerzeniu takiej strategii na kolejne sklepy między innymi w Radomsku.