Zamknij

Śmiertelny wypadek pod Radomskiem. 1 listopada zginęła kobieta

17.33, 01.11.2022 PAP Aktualizacja: 07.40, 02.11.2022
Skomentuj fot: kolejny śmiertelny wypadek na A1 pod Radomskiem
REKLAMA

1 listopada między Radomskiem, a Kamieńskiem na autostradzie A1 doszło do tragicznego wypadku. Śmierć poniosła 47-letnia kobieta.

Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Ruda (gmina Dobryszyce w powiecie radomszczańskim). Służby ratunkowe wezwane zostały po godzinie 11.

Kierujący volkswagenem golfem 48-letni Wietnamczyk jadąc prawym pasem w kierunku Łodzi, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na środkowy pas, gdzie uderzył w tył ciężarówki. Następnie auto uderzyło w bariery.

(fot. KP PSP Radomsko)

Śmierć na miejscu poniosła 47-letnia kobieta. Samochodem podróżował jeszcze jeden mężczyzna w wieku 19 lat. Kierujący i pasażer zostali zabrani do szpitala. Wszyscy byli narodowości wietnamskiej.

Od piątku do poniedziałku przed dniem Wszystkich Świętych na polskich drogach zginęło 18 osób. Doszło do 247 wypadków, 281 osób zostało rannych. Choć to mniej niż przed rokiem, apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze - podkreślił nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

(fot. KP PSP Radomsko)

Nadkomisarz podkreślił, że podczas czterech dni poprzedzających dzień Wszystkich Świętych doszło do 247 wypadków. W zeszłym roku w tym samym okresie były ich 293. Od piątku do poniedziałku w wypadkach zginęło 18 osób, a rannych zostało 281 osób. Rok temu było 26 ofiar śmiertelnych i 355 poszkodowanych.

Podobne dane są w przypadku nietrzeźwości. Policjanci do poniedziałku zatrzymali 1288 kierowców pod wpływem alkoholu, a w ubiegłym roku - 1306. Spadek nastąpił w przypadku znacznego przekraczania prędkości. Przez ostatnie dni policjanci interweniowali wobec 266 takich wykroczeń, podczas gdy w ubiegłym roku - wobec 520.

autorzy: Agnieszka Ziemska, Bartłomiej Figaj, KPP Radomsko

Zdjęcia: OSP Kamieńsk, KPP Radomsko, KS PSP Radomsko

agzi/ bf/ ann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%