Zamknij

ŁÓDZKIE NA PLUS 2020 r. - projekty, na które będziemy głosowali.

08:55, 27.05.2019 | SpotRadomsko.pl
REKLAMA
Skomentuj
Wkrótce ruszy głosowanie w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego //spotradomsko.pl

186 projektów zadań dopuścił do obywatelskiego głosowania zespołu ds. realizacji budżetu obywatelskiego "Łódzkie na PLUS". Prezentujemy listę zadań wojewódzkich i powiatowych z naszego regionu. Już w czerwcu będziemy mogli wybrać te, które powinno zostać zrealizowane. W ramach trzeciej edycji budżetu wyodrębniona została pula wojewódzka i 24 pule powiatowe.

Wyboru zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego z puli wojewódzkiej dokonywać będą w drodze głosowania mieszkańcy Województwa, którzy w dniu głosowania ukończyli 18 lat. Wyboru zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego z puli powiatowej dokonywać będą w drodze głosowania mieszkańcy właściwego powiatu, którzy w dniu głosowania ukończyli 18 lat.

[ZT]66[/ZT]

Po zakończeniu głosowania zostanie ustalona liczba punktów przyznanych przez mieszkańców poszczególnym zadaniom. Do realizacji zostaną skierowane te zadania, które uzyskały największą liczbę punktów w danej puli, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań w puli wojewódzkiej lub w pulach powiatowych.

[DAWNY]1558940127082[/DAWNY]


Jeżeli środki na realizację kolejnego zadania z listy nie będą wystarczające, uwzględnione zostanie pierwsze z następnych zadań na liście w danej puli, którego koszt nie spowoduje przekroczenia dostępnych środków.
Jeżeli w toku realizacji zadań z danej puli poczynione zostaną oszczędności i pozostała kwota będzie wystarczająca na realizację innych zadań, zrealizowane będą mogły być kolejne zadania z listy zadań w danej puli, które zdobyły największą liczbę punktów spośród niezakwalifikowanych – aż do wyczerpania puli środków. W przypadku, gdy suma szacunkowych kosztów realizacji projektów zgłoszonych do danej puli nie wyczerpie łącznej kwoty środków przeznaczonych na daną pulę, głosowania dla tej puli nie przeprowadza się.

[POGODA]1558940146798[/POGODA]

Mieszkańcy województwa z puli wojewódzkiego wybiorą z 26 zgłoszonych projektów. Jeden z nich dotyczy bezpośrednio naszego powiatu - Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej 784 w Gidlach ul. Reymonta  

Celem realizacji przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych poruszających się ul. Reymonta, poprzez budowę chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej o nr 784 na odcinku Radomsko - Włoszczowa. Ulica Reymonta jest trasą przelotową do miejscowości w gminie Gidle oraz miejscowości sąsiadujących z gminą, co skutkuje wzmożonym ruchem samochodów. Brak chodnika na ulicy Reymonta stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa pieszych. 

W puli powiatu radomszczańskiego komisja pozytywnie zaopiniowała 5 zadań:

  1. Sportowy Piknik Strzelecki 10-ka 2020, którego autorzy piszą: zapraszamy młodzież, osoby dorosłe oraz całe rodziny terenu powiatu radomszczańskiego do udziału w pikniku sportowo- rekreacyjnym, którego celem jest promocja strzelectwa oraz aktywności fizycznej. Dla zainteresowanych tą dyscypliną sportu zorganizujemy interesujące zajęcia i pokazy strzeleckie w konkurencjach kulowych i pneumatycznych. W realizacji pikniku zaangażowani będą zaproszeni zawodnicy klasy mistrzowskiej, którzy zaprezentują poszczególne konkurencje strzeleckie i zachęcą uczestników do bezpośredniego udziału w przygotowanych rekreacyjnych zawodach strzeleckich. Oczekiwanym efektem proponowanych działań będzie zmiana negatywnych przekonań społeczeństwa o strzelectwie sportowym z jednoczesnym przesłaniem o konieczności zdrowego trybu życia i prowadzenia systematycznej aktywności fizycznej.  
  2. Znaczki doręczeniowe poczty miejskiej w Przedborzu 1917-1918 – broszura informacyjna (W latach 1917-1918 w Przedborzu zostało wydanych pięć serii znaczków. Edycja dokonana została przez pocztę miejską i ówczesną radę miasta. Znaczki te w chwili obecnej są filatelistycznym rarytasem, cenionym przez kolekcjonerów na całym świecie. Zakresem projektu będzie wydanie broszury zawierającej informacje na temat wydania pięciu serii znaczków. Broszura zawierać będzie udokumentowane, historyczne informacje dotyczące edycji znaczków, ilustracje przedstawiające serie znaczków wraz z ich opisami. Broszura zostanie przedstawiona na specjalnych spotkaniach promocyjnych w Przedborzu (w MDK, szkołach) na których zostanie opowiedziana historia związana z wydaniem znaczków. Celem zadania będzie popularyzacja wiedzy historycznej o Przedborzu i powiecie radomszczańskim, a co za tym idzie jego promocja, oraz zwiększenie zainteresowania historią tego obszaru naszego województwa.)
  3. Kajaki i ratownictwo - zawody sportowe z promocją ratownictwa wodnego w Powiecie Radomszczańskim - Zadanie polegać będzie na zorganizowaniu zawodów kajakowych na zbiorniku wodnym w Zakrzówku Szlacheckim, promocji ratownictwa wodnego na terenie Powiatu Radomszczańskiego, a także rozpropagowaniu aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą.  
  4. Moja mała Ojczyzna -zajęcia dla uczniów szkół podstawowych z Radomska i powiatu radomszczańskiego „Moja mała Ojczyzna” pozwolą uczestnikom poznać historię swojej małej ojczyzny, która stanowi źródło tożsamości narodowej i dumy z własnych korzeni. Zajęcia będą przeprowadzone w oparciu o ciekawe wydawnictwa książkowe dotyczące historii regionalnej, a uczniowie będą mogli oglądać dziedzictwo kultury materialnej w atrakcyjnej dla nich formie – na tabletach. Nie będą to kolejne nudne, szkolne lekcje. Czas poznać własne korzenie i historię „małej Ojczyzny”!
  5. Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny - planowane do realizacji zadanie obejmuje przeprowadzenie działań edukacyjnych w przedszkolach i szkołach na terenie Gminy Ładzice oraz działań szkoleniowych i prewencyjnych dla mieszkańców Gminy i Powiatu Radomszczańskiego. Celem realizacji zadania jest poprawa warunków bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Ładzice oraz Powiatu Radomszczańskiego, którzy są użytkownikami dróg krajowych: A1 i 42 przebiegających przez powiat oraz gminę (mapa w załączeniu). Niestety na tych odcinkach dróg krajowych występuje duża wypadkowość, co wskazuje na potrzebę realizacji tego projektu. 

[ZT]207[/ZT]

(SpotRadomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© Radomsko | Prawa zastrzeżone