Zamknij

Spotkanie autorskie z Andrzejem Andrysiakiem we wtorek w Radomsku.

09.47, 04.06.2022 Zapraszamy na spotkanie
Skomentuj fot: zapraszamy na spotkanie we wtorek 7 czerwca
REKLAMA

We wtorek, 7 czerwca, o godz. 18 na terenie Galerii Radomska (sala za sklepem Neonet) odbędzie się spotkanie z Andrzejem Andrysiakiem, autorem książki

„Lokalsi. Nieoficjalna historia pewnego samorządu”.

Reportaż „Lokalsi. Nieoficjalna historia pewnego samorządu" to owoc kilkuletniej pracy Andrzeja Andrysiaka, wydawcy i dziennikarza Gazety Radomszczańskiej. Pokazuje ludzi, relacje i mechanizmy rządzące władzą na poziomie lokalnym na przykładzie jednego miasta - Radomska.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Krytyka Polityczna. Premierę miała 31 maja. Wydawnictwo zapowiadało ją tak:

„Nie ma większego mitu w polskiej debacie publicznej niż ten, że samorządność nam się udała. Wystarczy trochę czasu spędzić przyglądając się działalności władzy na szczeblu lokalnym, żeby zacząć dostrzegać macki miejscowej ośmiornicy jak również zmowę milczenia na temat jej istnienia.

Andrzej Andrysiak, który po wielu latach pracy w naczelnych mediach stolicy, został wydawcą tygodnika „Gazeta Radomszczańska”, odmalowuje w “Lokalsach” niepowtarzalny koloryt Polski lokalnej. Z gracją i dociekliwością opisuje układy i układziki, przekręty i zamiatanie spraw pod dywan, niskie motywacje polityków, łamanie kręgosłupów oraz mechanizmy rządzące samorządem. Nie brak tu także żydowskiego trupa w szafie w postaci mienia nigdy nie oddanego prawowitym spadkobiercom.

Ta książka to opowieść o małych ludziach w małej polityce, historia niewielkiego miasta i uniwersalna historia Polski lokalnej w jednym."

Andrzej Andrysiak od 2015 roku jest wydawcą Gazety Radomszczańskiej. Wcześniej pracował w mediach ogólnopolskich, był m.in. redaktorem naczelnym tygodnika Kulisy i dziennika Życie Warszawy oraz z-cą naczelnego Dziennika Gazety Prawnej. Dziesięciokrotnie nominowany i pięciokrotnie nagradzany w konkursie SGL Local Press, dwukrotnie nominowany do Grand Press w kategorii publicystyka. Od 2020 roku członek jury konkursu Grand Press. Od maja 2022 prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

(Zapraszamy na spotkanie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%