W Wielką Sobotę 4 kwietnia w Strzałkowie w gminie Radomsko odbyła się motoświęconka, która podobnie jak w poprzednich latach zgromadziła motocyklistów i miłośników jednośladów z regionu. Wydarzenie miało miejsce przy kościele par. pw. Najświętszej Maryi Panny i połączyło tradycyjne święcenie pokarmów z błogosławieństwem motocykli.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"264"}
Na placu przed kościołem pojawiły się dziesiątki jednośladów oraz wierni z wielkanocnymi koszyczkami. Uroczystość rozpoczęła się wspólną modlitwą, po której nastąpiło święcenie pokarmów przyniesionych przez uczestników.
Inicjatorem wydarzenia jest proboszcz parafii, Mariusz Jędrzejczyk, który od kilku lat organizuje motoświęconkę. Po zakończeniu obrzędu poświęcił on także motocykle, modląc się o bezpieczny sezon dla ich właścicieli. Również trzymamy za to kciuki. 
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
::news{"type":"see-also","item":"26654"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu spotradomsko.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz