Zamknij
REKLAMA

Zakończenie projektu Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku.

19:09, 08.09.2019 | SpotRadomsko.pl
REKLAMA
Skomentuj
foto: MDK w Radomsku

Premiera filmu powstałego w ramach inicjatywy ph. „...pamięć dziejów narodu krwią pisana” realizowanego w ramach Programu “Patriotyzm Jutra” odbyła się 8 września w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Muzeum Historii Polski w Warszawie już po raz jedenasty przyznało dofinansowania wspierające  fundacje, lokalne stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, muzea z całej Polski. W 2019 r. wpłynęło blisko 715 wniosków, z czego dofinansowanie uzyskało 133 projektów z całej Polski w tym właśnie Fundacja Inicjatyw Kulturalnych.

foto: MDK w Radomsku

„...pamięć dziejów narodu krwią pisana” to inicjatywa historyczno – edukacyjna realizowana przez młodych radomszczan. Głównym celem zadania było upamiętnienie wybranych faktów i postaci z historii Radomska, z okresu II wojny Światowej. W projekt zaangażowana była 18 osoba grupa dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat

foto: MDK w Radomsku
W ramach realizacji zadania zorganizowane zostały warsztaty historyczne, filmowe oraz animacji poklatkowej. Wykłady i spotkania z historykami – Agnieszka Kuligowska, Artur Szponder – wprowadziły młodych ludzi w świat historii i zachęciły do poznawania przeszłości rodzinnego miasta. Zajęcia animacji prowadzone przez Tomasza Zawadzkiego realizowane były w różnych technikach (m.in. wycinanka poklatkowa, animacja plastelinowa, pikselacja). Odbyły się także warsztaty teatralne prowadzone przez Katarzynę Zawadzką i nagrywanie scen aktorskich z Sebastianem Pierzchalskim.

foto: MDK w Radomsku

Efektem pracy uczestników jest 10 minutowy film, opowiadający o losach Radomska w okresie II wojny światowej. Partnerami przedsięwzięcia było Miasto Radomsko oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku.

foto: MDK w Radomsku

Wydarzenie odbyło się w ramach Niedzielnego Poranka Filmowego “Mała Pasja. Z historią w roli głównej”. Po premierze filmu odbyła się projekcja 2 bajek z serii Baśnie i Bajki Polskie: “Warszawska Syrenka” i “Poznańskie Koziołki”. Na zakończenie imprezy każdy mógł spróbować sowich sił podczas warsztatów animacji poklatkowej zorganizowanych przez instruktorów projektu.

(SpotRadomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© Radomsko | Prawa zastrzeżone