Zamknij

Michał Narkiewicz-Jodko został nowym dyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia

17:13, 20.08.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Równocześnie Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Jakuba Strzyczkowskiego z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw. Otrzymał propozycję pozostania w Polskim Radiu" - napisano w przesłanym PAP komunikacie. Strzyczkowski był dyrektorem Programu Trzeciego PR od 25 maja br.

Zarząd Polskiego Radia S.A. (PR) podjął decyzję o powołaniu na stanowisko dyrektora Programu Trzeciego od 20 sierpnia Michała Narkiewicza-Jodko, dyrektora Agencji Muzycznej Polskiego Radia, który pozostanie nadal dyrektorem Agencji - poinformował w czwartek dział komunikacji PR.

Zadaniem nowego dyrektora będzie "wypracowanie wraz z zespołem nowej koncepcji rozwoju Programu III, który ma mieć profil muzyczno-kulturalno-rozrywkowy".

"Wprowadzenie zmian jest niezbędne ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności, która osiągnęła w ostatnich 3 miesiącach najniższy poziom w historii istnienia Trójki. Niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu III oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania" - wyjaśniła, cytowana w komunikacie, prezes zarządu PR S.A. Agnieszka Kamińska.

W informacji podkreślono, że Michał Narkiewicz-Jodko to doświadczony menedżer związany z branżą medialną od ponad dwudziestu lat, a swoją zawodową drogę zaczynał właśnie w Programie Trzecim PR w 1991 r. W PR pracował też jako producent i redaktor.

"Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby słuchaczy. Oczywiście, mam szereg pomysłów jak to zrobić, ale bardzo liczę na wsparcie kolegów i koleżanek z zespołu. Na pewno chciałbym skierować Trójkę na tory bliższe kulturze i sztuce" - zapowiedział cytowany w komunikacie Michał Narkiewicz-Jodko.

Michał Narkiewicz-Jodko urodził się w 1973 r. w Warszawie. Jest synem Wandy Narkiewicz-Jodko i Jana Borkowskiego. Z wykształcenia dziennikarz, miłośnik muzyki. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Trójce w 1991 r.

Narkiewicz-Jodko był redaktorem, producentem wykonawczym, wydawcą ponad 100 tytułów fonograficznych dla Polskiego Radia oraz dla dziennika "Rzeczpospolita" - od muzyki klasycznej po rockową.

Był dyrektorem produkcji eventów w Grupie ZPR Media. Produkował m.in Eska Music Awards, letnie trasy koncertowe radia ESKA oraz radia Wawa. Był producentem reklam oraz teledysków, twórcą ogólnopolskiej kampanii radiowej przed referendum akcesyjnym do UE. Obecnie jest dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz