Zamknij
REKLAMA

W Radomsku trwa montaż świątecznych iluminacji. Coraz bliżej święta…

09:22, 25.11.2021 | Paweł Aulich
Skomentuj Na ulicy Reymonta trwa montaż świątecznych ozdób. Tradycyjnie główne ulice w mieście będą świecić jak miliony monet / SpotRadomsko.pl
REKLAMA

Okres świąteczny to czas, w którym miasto wygląda najpiękniej. Gwar śródmiejskich kafejek wylewa się na trotuar. Korowód kolędujących mieszczan co prędzej przygotowuje się na dzień narodzin Chrystusa.

Kloszardy w bramach piją grzane pod pazuchą kufajki wino typu jabol. Pytają o złotówkę, żeby było na kolejne. Byleby stracić kolejny dzień w życiu, kolejny w tym szarym i smutnym jak...mieście. Teraz jest zgoła inaczej, bowiem ich twarzach mienią się odbitym z miejskich iluminacji światłem. Neony oświetlają twarze zmarzniętych, wycieńczonych roboli wracających autobusem pracowniczym ze Strefy. Podziwiają myśląc o tym, że znowu prąd zdrożał, a podwyżki wynagrodzenia nawet 8% przyznać sobie nie mogą. 

[ZT]7301[/ZT]

W tym roku Radomsko zabłyśnie wyjątkowym blaskiem. Z rejestru umów na miejskim BIPie wynika (według wpisu p. Marty Fijałkowskiej), że Urząd na zakup oświetlenia świątecznego wydał 59167,67 zł. To mniej niż w ubiegłych latach. 

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Jarmark Świątecznym, o którym też już pisaliśmy.

[ZT]7044[/ZT]

[ZT]6847[/ZT]

 

(Paweł Aulich)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%