Zamknij

W niedzielę kandydaci na prezydenta wznowili kampanię po żałobie narodowej

17:16, 27.04.2025 Aktualizacja: 17:33, 27.04.2025
Skomentuj PAP PAP

Zgodnie z rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy, w sobotę – w dniu pogrzebu papieża Franciszka – w Polsce obowiązywał dzień żałoby narodowej. Kandydaci na prezydenta zawiesili tego dnia kampanię wyborczą. Wyjątkiem był kandydat Konfederacji Sławomir Mentzen, który kontynuował swoje działania kampanijne.

W niedzielę kandydaci na prezydenta wznowili kampanię po zakończonej żałobie narodowej. Politycy odwiedzili między innymi Poznań, Łódź oraz Gniezno.

W południe w Łodzi odbyła się konwencja wyborcza kandydata popieranego przez PiS, Karola Nawrockiego. Według organizatorów uczestniczyło w niej ponad 4 tysiące osób.

W odpowiedzi na konwencję Nawrockiego kandydat KO Rafał Trzaskowski zorganizował wiec na poznańskim Placu Wolności, który rozpoczął się o 15.30. Sztab Trzaskowskiego poinformował o dużej frekwencji, a kandydat wygłosił ważne przemówienie.

W niedzielę Magdalena Biejat z Nowej Lewicy spotkała się z mieszkańcami Poznania w Parku Cytadela, a następnie udała się do Piły, gdzie odbył się spacer, spotkanie otwarte oraz konferencja prasowa.

W Gnieźnie Grzegorz Braun z Konfederacji Korony Polskiej wygłosił wykład poświęcony 1000-leciu koronacji Bolesława Chrobrego.

Według sondażu IBRiS przeprowadzonego w połowie kwietnia dla PAP, Rafał Trzaskowski cieszył się w Poznaniu 50 proc. poparciem, Karol Nawrocki – 12 proc., Szymon Hołownia – 10 proc., Magdalena Biejat – 9 proc., Sławomir Mentzen – 5 proc., a Adrian Zandberg – 4 proc. Pozostali kandydaci uzyskali poparcie nieprzekraczające 2 proc.

W niedzielę wieczorem Adrian Zandberg spotkał się z młodymi wyborcami podczas transmisji na platformie Twitch.

W poniedziałek kandydaci wezmą udział w wieczornej debacie w SE. Ich sztaby zapowiedziały intensywną kampanię również w czasie majówki, z wyjazdami zarówno nad polskie morze, jak i za granicę.

W wyborach 18 maja rywalizować będzie 13 kandydatów: Artur Bartoszewicz, Magdalena Biejat, Grzegorz Braun, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Maciej Maciak, Sławomir Mentzen, Karol Nawrocki, Joanna Senyszyn, Krzysztof Stanowski, Rafał Trzaskowski, Marek Woch oraz Adrian Zandberg.

Ewentualna druga tura zaplanowana została na 1 czerwca.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%