Zamknij

LIST DO REDAKCJI: Wysprzątali cmentarz, zaprosili media, już nic nie można robić po cichu?

10:45, 09.09.2020 | SpotRadomsko.pl
Skomentuj https://www.instagram.com/fundacjadziedzictwakulturowego/
REKLAMA

Dostaliśmy dzisiaj, kilka dni po akcji taką wiadomość od czytelniczki:

Zobaczyłam na instagramie zdjęcie z lokalizacją Radomsko, a tam zdjęcie, grupka ludzi sprząta cmentarz. Myślę sobie, wszystko super tu jakieś patyki poprzesuwane trochę w drugą stronę, może chwasta mniej. Ale żeby z dyplomami jakimiś pozować? Naprawdę trzeba z wszystkiego robić szum medialny, człowiek nie zrobi dobrego uczynku bez rozgłosu już? I komu to potrzebne, tam w ogóle można wchodzić? Ludzie już naprawdę nie mają co robić...

Internautka przesadza?

O akcji:

W niedzielę 6 września, zorganizowano akcję porządkowania Cmentarza Żydowskiego w Radomsku.

Dzis? w godzinach 11-15 porza?dkujemy cmentarz z?ydowski w Radomsku! Projekt realizowany jest w ramach programu „Wspo?lnie dla dziedzictwa”

- czytamy na instagramowym profilu Fundacji Dziedzictwa Kulturowego.

Przedsięwzięcie polegało na pieleniu chwastów, odkrywaniu nagrobków, wycinaniu krzewów, przenoszeniu wyciętych gałęzi poza teren cmentarza. 

O fundacji:

"Fundacja Dziedzictwa Kulturowego powstała w 2012 roku z inicjatywy dr. Michała Laszczkowskiego i Pawła Wilskiego. Jej celem jest ochrona i promocja polskiego dziedzictwa narodowego jako elementu europejskiego dziedzictwa kulturowego. Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizację prac konserwatorsko-restauratorskich oraz prowadzenie działalności edukacyjnej,wydawniczej, filmowej itp.Korzystamy z grantów instytucji publicznych i firm prywatnych. Staramy się także pozyskiwać środki od osób prywatnych."

(SpotRadomsko.pl)

Internautka

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz