Zamknij

LIST DO REDAKCJI: CHCEMY PIELGRZYMKĘ W TRADYCYJNEJ FORMIE, BĘDZIEMY PROTESTOWAĆ!

14:02, 29.07.2020 | SpotRadomsko.pl
Skomentuj https://www.facebook.com/maria.magdalena.radomsko/
REKLAMA

Kto to wymyślił? Dlaczego wiele miast idzie normalnie pielgrzymką a u nas jak zwykle coś muszą psuć? Z roku na rok coraz gorzej. Pierwszy raz od wielu lat nie idę. Może jakiś protest? Ktoś jest przeciwny takiej pielgrzymce, czy tylko ja nie widzę w tym roku sensu iść? A w zasadzie kto mi zabroni!?? Organizują wesela a ja z jakiej racji nie mogę, komu to przeszkadza?? 

Co myślicie o tym? 

Wyjaśniamy:

Pielgrzymka w tym roku przybierze formę sztafetową i będzie trwała jeden dzień. 

Każda z grup w drodze na Jasną Górę przejdzie ok. 11 kilometrów, każda będzie miała przydzielony dany odcinek trasy. Grupy na miejsce przekazania krzyża procesyjnego będą dowożone autokarem. Ten sam autokar z powrotem do Radomska zabierze grupy, które skończą swój odcinek. Później oczywiście we własnym zakresie radomszczanie będą mogli dojechać do Częstochowy, by wziąć udział w uroczystościach 

- mówi ks. Zbigniew Heluszka, organizator tegorocznej pielgrzymki

Każda z 5 parafii biorących udział w wydarzeniu będzie wędrować osobno, jedna po drugiej. Tak jak biegacze w sztafecie przekazują sobie pałeczkę, tak grupy pielgrzymów będą sobie przekazywały krzyż procesyjny. Jedna grupa będzie mogła liczyć maksymalnie 50 osób. Co ważne, muszą to być osoby dorosłe. Zapisy potrwają od 1 do 23 sierpnia.

W pielgrzymce wezmą udział wierni z 5 parafii w Radomsku: pod wezwaniem św. Lamberta, NMP Królowej Polski, św. Marii Magdaleny, Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Maksymiliana Kolbe. Każdy będzie musiał podpisać oświadczenie dotyczące stanu zdrowia.

[POGODA]1596034163740[/POGODA]

 

(SpotRadomsko.pl)

Internautka

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AaaaaAaaaa

0 0

Durni ludzie, chcesz się modlić to na kolanach możesz iść, nikt nie broni, cała Biblię możesz przeczytać w drodze.
Takie zmiany są po to żebyś nie sprowadzała zagrożenia na inne osoby, jak nie wierzysz w COVID to przestań wierzyć w gościa na chmurce 19:18, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz