Zamknij

List do redakcji: rowerem przez przejście dla pieszych? Sami stwarzamy sobie niebezpieczne sytuacje…

09.22, 15.10.2022 [email protected] Aktualizacja: 21.39, 16.10.2022
Skomentuj fot: przejście dla pieszych przy ul. Tysiąclecia w Radomsku
REKLAMA

Cześć!

Ja już sam nie wiem.. jeśli ten śmieszny rząd nie doprecyzuje przepisów dot. przejść dla pieszych i pierwszeństwa pieszych/rowerzystów to moim zdaniem będzie to fatalne w skutkach.

Sytuacja z dzisiaj, godzina 10:30 przejście dla pieszych na ul. Tysiąclecia, nieopodal bloku nr. 15. Jak wiemy przejście z obydwóch stron otoczone jest żywopłotem przez co widoczność na tym przejściu jest w znacznym stopniu ograniczona, a w dodatku w kierunku liceum po prawej stronie znajduje się parking przy ulicy, przez który zupełnie już nic nie widać. Kieruje się w tamtym kierunku, prędkość z jaką się poruszałem nie przekroczyła 40 km/h - jestem ostrożny na tym przejściu dla pieszych.

Nagle nie wiadomo skąd wyjeżdża mi dziecko na rowerze (maks. 5/6 lat), a matka dziecka była dobre 10-15 metrów od przejścia i rozmawiała sobie przez telefon. Nie dość, że nie ma tam żadnej ścieżki rowerowej to jeszcze wyskoczyła do mnie z tzw. "mordą", że zabiłbym jej dziecko i, że to ona i jest syn mają pierwszeństwo i ja mam obowiązek się zatrzymać.

Owszem, mam obowiązek ale do jasnej cholery tam nie ma wydzielonego przejścia dla rowerzystów to raz, dwa syn wyskoczył z tych krzaków jak Filip z konopi, a po trzecie małe dziecko się pilnuje bo nie jest one świadome konsekwencji jego czynu. Zresztą to samo tyczy się pieszych.

Sytuacja sprzed tygodnia, odebrałem żonę z pracy i jedziemy ulicą Armii Krajowej w kierunku Liceum. Przejście na wysokości Patio. Maszeruje sobie powolnym krokiem małżeństwo, bliżej prawej strony (nic nie wskazywało na to, że będą przechodzić przez przejście dla pieszych) i nagle czmych! Wyskoczył mi stary dziad na przejście, wtargnął, wymusił... cholera wie jak to nazwać.. oczywiście specjalnie, bo on ma PIERWSZEŃSTWO!

Chory rząd, chore przepisy.

[ZT]7646[/ZT]

Uważajcie drodzy kierowcy bo Polak Polakowi wrogiem.

Pozdrawiam

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%