Zamknij

TEGO JESZCZE NIE BYŁO: 26-latek z Zimbabwe zatrzymany pod Radomskiem za jazdę…

13:48, 25.10.2021 | KPP Radomsko
Skomentuj fot: zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

W nocy z 23 na 24 października 2021 roku policjanci z komisariatu Policji w Kamieńsku podczas patrolowania miejscowości Blok Dobryszyce zwrócili uwagę na volkswagena jadącego od prawej do lewej krawędzi jezdni. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali pojazd. Kierującym polo okazał się 26-letni obywatel Zimbabwe, który w chwili obecnej mieszka na terenie powiatu radomszczańskiego.

Jak stwierdził, wraca właśnie z imprezy. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że miał on 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo, 26-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami a volkswagen, którym kierował nie ma aktualnych badań technicznych. Pojazd ten został przewieziony na parking policyjny.

Natomiast nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany podczas rozmowy z policjantami tłumaczył, że nie wiedział o tym, że w Polsce nie wolno kierować autem po alkoholu.

Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

[ALERT]1635162516150[/ALERT]

 

(KPP Radomsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%