Zamknij

Wesołe jest życie staruszka - produkował bimber i posiadał broń.

11:57, 04.03.2019 | Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim
REKLAMA
Skomentuj
Policjanci zatrzymali bimbrownika w Gminie Ręczno // fot. KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili miejsce gdzie 69-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego wytwarzał bimber. Okazało się także, że w mieszkaniu mężczyzna posiadał broń bez wymaganego zezwolenia. Podejrzewany w najbliższym czasie usłyszy zarzuty. Za wyrób nielegalnego alkoholu grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia jej do roku.Za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia kara pozbawienia wolności do lat 8. 

fot: KPP w Piotrkowie Trybunalskim // Gmina Ręczno: staruszek produkował bimber i posiadał nielegalną broń // spotradomsko.pl

28 lutego 2019 roku policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją piotrkowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego realizowali czynności dotyczące nielegalnego wyrobu alkoholu. Informacje mundurowych potwierdziły się. W pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z posesji w gminie Ręczno funkcjonariusze ujawnili linię produkcyjną do wyrobu alkoholu oraz 85 litrów gotowego bimbru w szklanych baniakach. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania funkcjonariusze ujawnili kolejne nielegalne znalezisko. W szufladzie kanapy mężczyzna ukrywał broń oraz amunicję bez wymaganego zezwolenia.  Wszystkie nielegalne przedmioty zostały zabezpieczone. Broń zostanie poddana specjalistycznym badaniom. W najbliższym czasie 69-latek usłyszy zarzuty. Teraz za tę „domową działalność” mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia jej do roku. Za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia kara pozbawienia wolności do lat 8.

[ZT]533[/ZT]

[ZT]66[/ZT]

(Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© Radomsko | Prawa zastrzeżone