Zamknij

Włamywacze wpadli w ręce policji. Grozi im do 10 lat za kratkami!

13:26, 19.02.2019 | KPP w Radomsku
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci apelują o wzmożenie czujności w miejscu naszego zamieszkania. Doświadczenie pokazuje, że niemal każde włamanie do domu czy mieszkania jest poprzedzone obserwacją ze strony przestępców. Wychodząc z domu zawsze zamykajmy okna, drzwi. Szczególną uwagę należy zwracać na drzwi balkonowe, tarasowe, ponieważ tą drogą najczęściej wchodzą do środka złodzieje. Jeżeli możemy stosujmy różnego rodzaju zabezpieczenia techniczne. Nie zapominajmy o pomocy sąsiedzkiej, która niejednokrotnie stanowi najlepszą ochronę.


16 lutego 2019 roku prokurator Prokuratury Rejonowej w Radomsku podczas posiedzenia sądu wnioskował o areszt wobec 39 – letniej kobiety i dwóch jej kompanów w wieku 59 i 41 lat. Radomszczański sąd poparł wnioski śledczych i aresztował przestępców na najbliższe trzy miesiące. Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

[ZT]470[/ZT]

Dzięki skoordynowanym działaniom łódzkich, radomszczańskich oraz pabianickich kryminalnych złodzieje wpadli w ręce stróżów prawa na "gorącym uczynku". Do zatrzymania grupy włamywaczy doszło 14 lutego 2019 roku niemal bezpośrednio po tym, jak włamali się i okradli jeden z domów jednorodzinnych w Radomsku.
Informacje uzyskane przez kryminalnych okazały się kluczowe w zatrzymaniu tych przestępców. Policjanci chwilę po włamaniu zatrzymali pojazd, którym poruszali się przestępcy. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili biżuterię, zegarki, perfumy oraz pieniądze należące do ostatnich pokrzywdzonych. W związku z powyższym przestępcy trafili do policyjnego aresztu.

fot. KPP w Radomsku - akie osoby zazwyczaj poruszają się samochodami, jeżeli to możliwe zanotujmy numer rejestracyjny. Policjanci skrupulatnie sprawdzą każdy sygnał. //spotradomsko.pl


Najstarszy z nich to mieszkaniec Łodzi, pozostali to pabianiczanie. Mundurowi podczas przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleźli i zabezpieczyli dużą ilość różnego rodzaju biżuterii i przedmiotów stanowiących wyposażenie domów. Odzyskane przedmioty wrócą do prawowitych właścicieli. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że sprawcy w swojej przestępczej działalności najczęściej wykorzystywali nieobecność domowników. Wówczas włamywali się do domów i kradli pieniądze oraz wartościowe przedmioty, które następnie mogli sprzedać. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.

fot. KPP w Radomsku - Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że sprawcy w swojej przestępczej działalności najczęściej wykorzystywali nieobecność domowników. //spotradomsko.pl

Informacja : KPP w Radomsku

[ZT]207[/ZT]

[ZT]485[/ZT]

[ZT]497[/ZT]

(KPP w Radomsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© Radomsko | Prawa zastrzeżone