Zamknij

Bezpłatne zajęcia edukacyjne w Radomsku. Programowanie w świecie retro gier dla dzieci i młodzieży!

18.23, 11.01.2023 Giganci Programowania Aktualizacja: 18.50, 11.01.2023
Skomentuj fot: Giganci Programowania
REKLAMA

Rodzice wraz ze swoimi dziećmi wyruszą  razem w przeszłość śladami najpopularniejszych gier!

Już od 11 do 12 lutego dzieci i młodzież z Radomska i okolic  będą mogły wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Okazją do tego będzie akcja “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”, czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia z programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest bezpłatnie już po raz 12, a w Radomsku po raz 2.

,,W Radomsku widzimy większe zainteresowanie tym wydarzeniem. Dzieci i młodzież uczęszczająca na nasze zajęcia, robią niewyobrażalne postępy w programowaniu. Jest to ważny element ich rozwoju, który w przyszłości będzie miał odzwierciedlenie w ukończeniu dobrej uczelni, co będzie skutkowało znalezieniem wymarzonej pracy.”

- mówi Karolina Abram, właściciel placówki w Radomsku.

Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie www.kodujzgigantami.pl .

W Radomsku zajęcia będą odbywać się w sobotę w Miejskiej Bibliotece Publicznej, natomiast w niedzielę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku.

Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat.

Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów.

 

(Giganci Programowania)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%