Zamknij

Buda: 29 miast otrzymało 102 mln euro w ramach programu „Rozwój lokalny”

12:45, 09.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"To była trudna praca, projekt był bardzo wymagający. Chcieliśmy wymusić inne spojrzenie na inwestycje, chcieliśmy, żeby zacząć od diagnozy sytuacji w mieście, aby uzyskać spojrzenie strategiczne na sytuację" - powiedział Buda podczas piątkowej konferencji prasowej.

29 miast otrzymało blisko 102 mln euro na realizację projektów rozwojowych z Funduszy Norweskich i EOG w ramach programu "Rozwój lokalny". W programie udział wzięło 212 miast średniej wielkości - poinformował w piątek na konferencji wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Program "Rozwój lokalny" skierowany był do grupy 255 średnich miast. Udział w nim wzięło 212 samorządów, do II etapu programu zakwalifikowały się 54 miasta, z czego ponad połowa, czyli 29, otrzymało dofinansowanie. Aby je dostać, trzeba było w ocenie merytorycznej uzyskać co najmniej 60 proc. punktów zarówno w zakresie oceny Planu Rozwoju Lokalnego, jak i Planu Rozwoju Instytucjonalnego.

Program "Rozwój Lokalny" jest finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. (PAP)

Autor: Marek Siudaj

ms/ mmu/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%