Zamknij

Łódź najlepszym dla biznesu miastem w środkowo-wschodniej Europie

18:15, 27.05.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak przekazano w Emerging Europe (EE) Łódź uznano za najbardziej przyjazne dla biznesu miasto w naszej części kontynentu. Ranking Business-Friendly Perception Index (B-FPI) przygotowuje zajmująca się ekonomią platforma internetowa EE pisząca m.in. o gospodarkach tzw. rynków wschodzących w Europie Centralnej, Wschodniej, Południowo-Wschodniej i na Południowym Kaukazie.

Łódź jest najatrakcyjniejszym dla biznesu miastem w Europie Środkowej i Wschodniej w rankingu Business-Friendly Perception Index w 2021 r. podanym przez stronę Emerging Europe. Łódź wyprzedziła Pragę, Lubljanę, Budapeszt i Kijów - napisał dziennikarz EE Craig Turp-Balazs.

Zwyciężcę plebiscytu EE wyłoniło jury składające się z ponad stu ekspertów gospodarczych. Wzięto pod uwagę 100 miast z Europy Środkowej i Wchidniej powyżej 200 tys. mieszkańców Nagrodę przyznaje się od 2019 r. - podał w swoim artykule Turp-Balazs.

"Łódź jest pierwszym miastem w Polsce, króre - poza Warszawą - otrzymało nagrodę" - powiedział EE założyciel Emerging Europe i koordynator B-FPI Andrew Wrobel.

W rankingu przyjaznych biznesowi miast w środkowo-wschodniej Europie Łódź wyprzedziła Pragę, Lubljanę, Budapeszt i Kijów.

"Poza pierwszym miejscem w B-FPI , Łódź zwyciężyła również w dwóch z ośmiu kategorii: tzw. klimat biznesowy i wsparcie władz lokalnych" - poinformował na stronie EE Craig Turp-Balazs. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ drag/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%