Zamknij

Groźnie wyglądający wypadek pod Piotrkowem Trybunalskim. Winna 35-letnia kierowczyni seata

13:49, 28.04.2021 | KMP Piotrków Trybunalski
Skomentuj fot: KMP Piotrków Trybunalski
REKLAMA

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu było przyczyną kolizji spowodowanej przez kierującą seatem.
 

35-latka straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, uderzyła w słup energetyczny a następnie w ogrodzenie prywatnej posesji. W groźnie wyglądającym zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, mogło jednak dojść do tragedii.

Słoneczne wiosenne dni powodują, że kierowcy tracą czujność. Częściej też decydują się na brawurę na drodze, myśląc, że przekraczając dozwoloną prędkość szybciej dotrą do celu. Nic bardziej mylnego.
 

Przekonała się o tym 35-letnia kobieta, która jadąc seatem przez jedną z miejscowości w gminie Czarnocin z powodu nadmiernej prędkości straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem. Do zdarzenia doszło 27 kwietnia 2021 roku parę minut po godzinie 16.00. Na miejsce dotarli policjanci z piotrkowskiej drogówki i ustalili jego przebieg.
 

Kierująca osobowym seatem pędziła w terenie zabudowanym z niedozwoloną prędkością. Swoją jazdę zakończyła na ogrodzeniu posesji wcześniej wypadając z drogi i uderzając w słup. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało. Nieodpowiedzialna kierująca została ukarana mandatem karnym.

Policjanci apelują! Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców –a w szczególności od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Przekroczenia prędkości to jedne z najczęściej popełnianych wykroczeń na drogach.

Kierowcy, którzy nie zdejmą w porę nogi z gazu, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości nawet do 500 zł. Przekraczając prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h muszą liczyć się ze stratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące. Kierującym samochodami przypominamy również aby  w okresie wiosenno - letnim zwracali szczególną uwagę na motocyklistów oraz rowerzystów, którzy w większej liczbie pojawiają się na drogach.

[ALERT]1619610696049[/ALERT]

 

(KMP Piotrków Trybunalski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ŚwiadekŚwiadek

0 0

Do piszących ten artykuł , puknijcie się w głowę zanim coś napiszecie, nikt nie sprawdził prędkości z jaką jechała i dlaczego tak się stało , piszecie brednię bo zanim uderzyła w słup straciła panowanie nad pojazdem i przyczyną na 99 % jest pęknięta opona nie nadmierna prędkość
22:18, 29.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%