Zamknij

37-letni kierowca i 4 promile | Pomogło obywatelskie zaangażowanie

23:21, 29.06.2020 | KPP Radomsko
Skomentuj
REKLAMA

Jechał „wężykiem” całą szerokością jezdni, zjeżdżając z jednego na drugi pas drogi. Kierowca vw transportera miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Dalszą jazdę uniemożliwił mu czujny obywatel, który natychmiast zareagował na zagrożenie. Nieodpowiedzialny 37-latek stracił już swoje prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

28 czerwca 2020 roku, po godzinie 10.30 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy volkswagena transportera. Zdarzenie mialo mejsce w Łękińsku, na ulicy Poprzecznej, na terenie gminy Kleszczów. Na miejscu świadek  przekazał policjantom kluczyki od pojazdu, którym kierował pijany mężczyzna. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec powiatu bełchatowskiego jadąc swoim volvo na ulicy Poprzecznej w Łękińsku minął się z volkswagenem transporterem. Styl jazdy tym pojazdem jednoznacznie wskazywał, że kierowca jest po spożyciu alkoholu. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, ciągle zjeżdżając z jednego pasa ruchu na drugi. Zatrzymał się kiedy zjechał na pobocze, zaczepiając o przydrożne drzewko. Świadek natychmiast zareagował. Podszedł do kierowcy i widząc, że mężczyzna jest pijany zabrał mu kluczyki ze stacyjki i o wszystkim poinformował policję. Badanie pokazało, że 37-letni mieszkaniec Łękińska miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.

Świadkowi, którzy zareagował na zagrożenie w ruchu drogowym i uniemożliwił dalsza jazdę pijanemu kierowcy dziękujemy. Dzięki takim zdecydowanym postawom wspólnie eliminujemy z naszych dróg potencjalnych zabójców.

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał !

(KPP Radomsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz