Zamknij

Pijany kierowca autobusu „przybił gwoździa” w pracy. Napewno będzie dyscyplinarka.

13.56, 12.09.2022 KPP Opoczno
Skomentuj fot: KPP Opoczno , kierowca autobusu pod wpływem alkoholu zaparkował pojazd w rowie
REKLAMA

W poniedziałek rano, o godzinie 6:35, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca autobusu miejskiego zasłabł i zatrzymał się na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Na miejsce w trybie pilnym zostali skierowani policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego i strażacy. Okazało się, że autobus nie zatrzymał się w pasie drogi, ale zjechał do przydrożnego rowu.

Pojazdem komunikacji miejskiej podróżowały tylko dwie osoby. Na szczęście nie odniosły obrażeń ciała. Kierowca autobusu, 62-letni mężczyzna, został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie.

Urządzenie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych, którzy przetransportowali go do szpitala w Opocznie. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Kierowca autobusu, za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Dodatkowo 62-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Nieodpowiedzialny kierowca za popełnione przestępstwo drogowe poniesie konsekwencje przed sądem. Sąd może skazać go na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Każdy kierowca, który zostaje zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policja apeluje o rozsądek i trzeźwość na drodze.

asp.sztab. Barbara Stępień

KPP Opoczno

[ALERT]1662984333368[/ALERT]

 

(KPP Opoczno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%