Zamknij

Powiat piotrkowski: nie zatrzymał się do kontroli, będzie miał kłopoty. Jakie?

09:17, 13.01.2022 | KPP Piotrków Trybunalski
Skomentuj fot: policjanci z Piotrkowskiej Komendy Powiatowej Policji ruszyli za uciekinierem w pościg
REKLAMA

11 grudnia 2022 roku przed godziną 20:00 funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w Rakowie, gmina Moszczenica (powiat piotrkowski). Podczas pomiaru okazało się, że kierowca volvo, dozwoloną prędkość przekroczył w obszarze zabudowanym o 30 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjant używając latarki z czerwonym światłem wydał polecenie do zatrzymania się.

Kierowca volvo, nie zastosował się do sygnału i jechał wprost na policjanta, który odskoczył w ostatnim momencie. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych od razu ruszyli w pościg za pojazdem, który uciekał w kierunku Moszczenicy.

Fot: KPP Piotrków Trybunalski

Kierujący w trakcie ucieczki poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 200 km/h, jednocześnie popełniając szereg innych wykroczeń, m.in. wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii, czy na przejściu dla pieszych, tym samym stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. W Moszczenicy na ulicy Wschodniej mundurowi zajechali drogę nieodpowiedzialnemu kierowcy, udaremniając mu dalszą jazdę.

Był to 37-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wobec niego została również wydana decyzja o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami. Volvo, którym poruszał się mężczyzna nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia, aktualnego badania technicznego, a także nie został dopuszczony do ruchu. Mężczyzna został zatrzymany.

Wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu, nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 37-latka zostanie też skierowany wniosek do sądu, za wykroczenia jakie popełnił podczas ucieczki.

Policjanci przypominają, że nie zatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem w obszarze zabudowanym z nadmierną prędkością jest skrajnie nieodpowiedzialne. Rażące naruszenie przepisów oraz zachowanie stwarzające realne zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach tragedii.

[ALERT]1642061965612[/ALERT]

st. asp. Izabela Gajewska

KPP Piotrków Trybunalski

(KPP Piotrków Trybunalski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%