Zamknij

Bełchatów: policjanci zatrzymali pijanego, poszukiwanego z zakazem kierowania.

08:40, 14.12.2021 | KPP Belchatów
Skomentuj KPP Belchatów
REKLAMA

Bełchatowscy policjanci zatrzymali pijanego 40-latka, który swoja jazdę zakończył uderzając w drzewo i zaparkowane pojazdy. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, podwójny dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Był również poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia, które swym przebiegiem przypominało scenariusz filmu akcji, doszło 11 grudnia 2021 roku o godzinie 21.00 na osiedlu Dolnośląskim. Bełchatowska policja otrzymała zgłoszenie o ujęciu kierowcy, który "leciał autem w powietrzu" i  jazdę zakończył uderzając w drzewo oraz w zaparkowane pojazdy.

fot: KPP Belchatow

W rozmowie ze świadkami zdarzenia mundurowi ustalili, że kierowca opla vectry jechał od strony targowiska miejskiego. W pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik i autem "wzbił się w powietrze". Ostatecznie z impetem uderzył w drzewo oraz zaparkowane pojazdy, zatrzymując się pomiędzy nimi. W ten sposób doszło do uszkodzenia czterech samochodów osobowych. Po zdarzeniu mężczyzna wysiadł z auta i odszedł z miejsca zdarzenia.

Mieszkaniec pobliskiego bloku zobaczył  "lecące w powietrzu auto” z okna swojego mieszkania. Widząc oddalającego się kierowcę opla, wybiegł z domu i uniemożliwił mu ucieczkę. Wezwani na miejsce policjanci potwierdzili, że 41-letni bełchatowianin kierujący vectrą był pijany, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie

Miał również podwójny dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Okazało się też, że był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna z urazem ręki trafił do bełchatowskiego szpitala, gdzie przebywał pod kontrolą policji.

Nieodpowiedzialny kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Najbliższy czas spędzi za kratami odbywając karę w sprawie, do której był poszukiwany. Podejrzanego czekają też poważne konsekwencje finansowe.

fot: KPP Bełchatów

Policja przypomina, że pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i często powodują tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację. 

Piłeś alkohol – nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę. To zasada, którą należy bezwzględnie stosować!

Informacja: nadkom. Iwona Kaszewska

KPP Belchatów

(KPP Belchatów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%