Zamknij

Siedem osób zatrzymanych za posiadanie narkotyków na imprezie techno

17:36, 12.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Gromadzący fanów techno festiwal mundurowi kontrolują co roku i za każdym razem zatrzymują osoby z narkotykami. Podobnie jak w poprzednich latach do działań przed halą Spodka funkcjonariusze użyli psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu narkotyków. Impreza odbywała się w nocy ze środy na czwartek.

Siedem osób, które przyszły z narkotykami na organizowaną w katowickim Spodku imprezę muzyki techno zatrzymali policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformowała w piątek katowicka komenda.

"Podobnie jak w poprzednich latach, jej uczestników przed wejściem sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów. Pomimo że uczestnicy koncertu doświadczeniem lat ubiegłych mogli spodziewać się kontroli, mundurowi i tak zatrzymali 7 osób, które miały przy sobie narkotyki" - podała w piątek katowicka policja.

Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz tabletki ecstasy; trafiły do policyjnego aresztu i usłyszały zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

W akcji wzięli udział katowiccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, wspierani przez kolegów z innych wydziałów katowickiej komendy miejskiej oraz przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach. Do działań użyto psy wyspecjalizowane w poszukiwaniu narkotyków. "Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań" - podkreślają policjanci. (PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ lena/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%