Zamknij

Kronika kryminalna powiatu piotrkowskiego: 35-latek był poszukiwany więc uciekał.

00:45, 26.10.2021 | KMP Piotrków Trybunalski
Skomentuj fot: KMP Piotrków Trybunalski
REKLAMA

24 października 2021 roku przed północą podczas patrolu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sulejowie zwrócili uwagę na samochód zaparkowany na dukcie leśnym w miejscowości Włodzimierzów.

W volkswagenie siedział mężczyzna. Mundurowi rozpoczęli rutynową kontrolę. Podczas sprawdzania danych kierowcy volkswagena okazało się, że 35-letni mieszkaniec Opoczna był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Pomimo wydawanych poleceń mężczyzna nie chciał opuścić swojego pojazdu.

Chcąc uniknąć zatrzymania, podjął próbę ucieczki usiłując potrącić policjanta. Funkcjonariusz oddał strzały ostrzegawcze w górę wzywając mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem.

Mężczyzna nie zareagował i ruszył przed siebie. Funkcjonariusze podjęli pościg za poszukiwanym. W celu udaremnienia dalszej jazdy oddali strzały w kierunku opon pojazdu, a następnie zajechali drogę volkswagenowi, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mężczyzna wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo w stronę lasu.

Po chwili 35-latek był już w rękach mundurowych. Trafił do policyjnej celi. Wkrótce odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas tej interwencji nikt nie odniósł obrażeń.

st. asp. Izabela Gajewska

KMP Piotrków Trybunalski

[ALERT]1635201992675[/ALERT]

 

(KMP Piotrków Trybunalski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%