Zamknij

Szkolenie z mrożącym krew w żyłach scenariuszem na piotrkowskim lotnisku.

11:55, 22.10.2021 | .
Skomentuj KMP Piotrków Trybunalski
REKLAMA

21 października 2021 roku o godzinie 14.00 na płycie piotrkowskiego lotniska awionetka z czterema osobami na pokładzie podchodzi do lądowania. Silny podmuch wiatru spycha niewielki samolot poza pas startowy, pilot traci kontrolę nad maszyną i uderza w samochód obsługi technicznej, w którym siedzą kierowca i pasażer.

Sytuację obserwuje dyrekcja lotniska i natychmiast wdraża procedury alarmując o zdarzeniu Państwową Straż Pożarną, Policję oraz służby medyczne.

Zaczyna się walka z czasem. Rośnie ryzyko wybuchu pożaru, ponieważ z samolotu wydobywa się dym. Zapada decyzja o zamknięciu lotniska. Na miejsce docierają piotrkowscy policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Policjanci pomagają w ewakuacji poszkodowanych, zabezpieczają miejsce zdarzenia i udrażniają drogi dojazdowe do lotniska.

Uczestniczą w segregacji rannych, udzielają też pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadku. W kolejnym etapie pracując na miejscu ustalają między innymi rozmiar i charakter zdarzenia, liczbę rannych, personalia uczestników.

Znajomość topografii lotniska i jego procedur, szybkość i skuteczne współdziałanie, pozwalają wszystkim służbom zminimalizować skutki zdarzenia. Tak wyglądały ćwiczenia sytuacji kryzysowej na piotrkowskim lotnisku.

Takie szkolenie praktyczne pozwala wypracować metody współpracy różnych służb na miejscu zdarzenia. Można sprawdzić jak algorytmy postepowania sprawdzają się w realnej sytuacji kryzysowej i na bieżąco je korygować, aby poprawić skuteczność działań.  

Dagmara Mościńska

KMP Piotrków Trybunalski

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%