Zamknij

Fatalny poranek na drogach w Piotrkowie Trybunalskim. Ucierpiały dwie seniorki

00:29, 07.10.2021 | KMP Piotrków Trybunalski
Skomentuj fot: SpotPiotrkow.pl
REKLAMA

Piesi i rowerzyści to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Kierowców chroni karoseria pojazdu oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Pieszy czy rowerzysta po zderzeniu z samochodem ma znacznie mniejszą ochronę a tym samym maleje jego szansa na przeżycie.

5 października 2021 roku policjanci piotrkowskiej drogówki zostali zaalarmowani o potrąceniu pieszej, do którego doszło o godzinie 7.30 na ulicy Słowackiego.

Ze wstępnych ustaleń wynika , że jadący ulicą Słowackiego w kierunku przejazdu kolejowego 23-letni kierujący oplem astrą nie ustąpił pierwszeństwa 71-letniej kobicie, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Kierowca opla i piesza byli trzeźwi.

7.30 to również godzina potrącenia rowerzystki na ulicy Wojska Polskiego. Kierujący volkswagenem sharan 45-letni mężczyzna jechał ulicą Wojska Polskiego od Alei Concordii.

Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ulicą Cisową nie ustąpił pierwszeństwa przejeżdżającej przez skrzyżowanie 74-letniej rowerzystce. Kobieta trafiła do szpitala.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.Dokładne okoliczności tych zdarzeń drogowych wyjaśnią policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

[ALERT]1633559333855[/ALERT]

 

(KMP Piotrków Trybunalski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

0 0

Haha "71letniej kobicie" 07:48, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%