Zamknij

W Łodzi rozpoczął się Festiwal Światła Light Move Festiwal

12:02, 25.09.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Trzydniowy festiwal zainaugurowała instalacja świetlna, którą można było obejrzeć w piątek od godz. 19 na rondzie Solidarności.

W piątek rozpoczęła się jedenasta edycja Festiwalu Sztuki Kinetycznej Światła Light Move Festiwal w Łodzi. O godz. 19 na rondzie Solidarności odbyło się otwarcie imprezy, której iluminacje można podziwiać w różnych punktach Łodzi.

"Kościół św. Teresy stanie się płótnem dla imponującego mappingu Camille Gross i Leslie Epsztein pt. +Connect: Arte Naturae+, opowiadającego o ponownym połączeniu człowieka z Naturą. O godzinie 20:00 i 21:00 w sobotę widowiska dopełni spektakl taneczny pt. +Hulanki+ w wykonaniu Art Color Ballet" - napisał w zaproszeniu Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi.

Przed Teatrem Wielkim na placu Dąbrowskiego w Łodzi instalacjom świetlnym w kształcie dmuchawca towarzyszyć będą imprezy muzyczne. "W sobotę atmosferę rozgrzeje L.U.C z Rebel Babel Ensemble, Biszem i Pauliną Przybysz" - podkreślił Gawlik.

Instalacje iluminacyjne Festiwalu Światła są także w Parku Staszica, w zabytkowych wnętrzach elektrociepłowni EC 1 oraz w wielu punktach miasta. Program Festiwalu Światła w Łodzi dostępny jest na stronie internetowej: www.lmf.com.pl oraz na Facebooku i Instagramie.

Od piątku 24 września do niedzieli 26 września na wielu ulicach w centrum Łodzi zmieniona została organizacja ruchu. Zmiany obowiązują od godz. 18 do 24, m.in. na ulicach w śródmieściu Łodzi i w Nowym Centrum oraz na rondzie Solidarności. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ aszw/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%