Zamknij

Łódzkie: Trudne warunki na drogach z powodu intensywnych opadów śniegu

10.00, 21.01.2023 PAP Aktualizacja: 10.17, 21.01.2023
Skomentuj fot: jest zima to musi być śnieg - mówią internetowej eksperci
REKLAMA

IMiGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami śniegu, powodującymi przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne.

Na drogach w woj. łódzkim w sobotę rano panują trudne warunki - na drodze S8 samochód ciężarowy wjechał w bariery, a na dk 12 bus wjechał do rowu. W regionie w nocy zaczął intensywnie padać śnieg; IMiGW wydał ostrzeżenie, że potrwają one co najmniej do godziny 17.

Ostrzeżenie dotyczy całego terenu woj. łódzkiego. Opady rozpoczęły się już w nocy, powodując trudne warunki na drogach. Około godz. 4 na drodze ekspresowej S8 ciężarówka uderzyła w bariery, całkowicie blokując drogę w kierunku Warszawy. Z kolei na drodze krajowej 12 w Poniatowie do rowu wpadł dostawczy bus. Oba utrudnienia zakończyły się tuż przed godz. 8.

"W związku z ostrzeżeniem meteorologicznym w Łodzi już o 2 w nocy na ulice wyjechało 97 pługoposypywarek, by najpierw prewencyjnie posypywać drogi, a gdy rozpoczęły się intensywne opady śniegu - również odśnieżać ulice" - poinformowała Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.

Jak dodała, sprzęt z dróg zjechał tylko na godzinę, po godz. 5, by uzupełnić materiał do posypywania. Po godzinie 6 rano ponownie był na drogach i ciągle odśnieża miasto.

(PAP)

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ itm/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%