Zamknij

Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba przekonywał w Radomsku, że warto skorzystać z...

12.09, 19.01.2023 SpotRadomsko.pl Aktualizacja: 10.20, 20.01.2023
Skomentuj fot: podczas czwartkowego briefingu w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku
REKLAMA

Trwa nabór do programu „Infrastruktura sportowa Plus”, w ramach którego zostanie przyznana pomoc finansowa na rzecz jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. W ramach przyznanej pomocy finansowej jednostki samorządu terytorialnego będą mogły realizować zadania polegające na budowie, przebudowie, modernizacji oraz doposażeniu w sprzęt sportowy obiektów sportowych i rekreacyjnych z wyłączeniem placów zabaw i siłowni plenerowych.

Pula dofinansowania w tym roku to rekordowe 10 milionów złotych.

Samorządy mogą pozyskać nawet do 300 tys. zł -  zapraszamy wszystkie samorządy do aplikowania – zachęcał wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, który podkreślał, że nieprzypadkowo spotyka się z dziennikarzami w Radomsku. Przy Powiatowej Hali Sportowej powstała dofinansowana w poprzedniej edycji programu kwotą 65 tysięcy złotych ścianka wspinaczkowa. Całkowity koszt inwestycji to 102 tysiące złotych.

 

Obecna na briefingu wicestarosta powiatu radomszczańskiego Pani Małgorzata Lewandowska przypominała również o dofinansowaniu zadania "Przebudowa kortu tenisowego i przekształcenie go na boisko wielofunkcyjne w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku” zrealizowanego w ramach Programu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi „ Infrastruktura sportowa Plus". Całkowity koszt tego zadania to 165 tys. zł. w tym dofinansowanie z UMWŁ wyniosło 95 tys. zł.

Poseł Anna Milczanowska wyraziła nadzieję, że dzięki wsparciu środków zewnętrznych miasto Radomsko i powiat radomszczański będą rozwijały infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Wspomniała o dofinansowaniach z programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach przyznanej pomocy finansowej jednostka samorządu terytorialnego może realizować zadanie polegające na budowie, przebudowie, modernizacji oraz doposażeniu w sprzęt sportowy obiektów sportowych i rekreacyjnych (jako wydatek inwestycyjny) w szczególności:

1) sale, hale sportowe;

2) kryte pływalnie;

3) boiska sportowe;

4) obiekty lekkoatletyczne;

5) korty tenisowe;

6) strzelnice sportowe - z wyłączeniem placów zabaw i siłowni plenerowych.

Jednostka samorządu terytorialnego może złożyć jeden wniosek.

W latach 2018 - 2022 dzięki „Infrastrukturze sportowej Plus” województwo przekazało gminom przeszło 24 mln zł. Dzięki tym pieniądzom wybudowano lub zmodernizowano ponad 330 obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym hale, sale gimnastyczne, boiska, stadiony, korty tenisowe i obiekty plenerowe, m.in.: ścieżki zdrowia, skateparki. W minionym roku pula wynosiła 7,5 mln zł, w 2023 już 10 mln.

Nabór potrwa do 10 lutego!

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%