Zamknij

SZTUKA PRANIA SZTUKI | Wystawa w Miejskim Domu Kultury ZAPRASZAMY

09:33, 23.07.2019 | SpotRadomsko.pl
REKLAMA
Skomentuj

Wojciech Plewiński - ur. 31 sierpnia 1928 roku.Studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Członek ZPAF oraz FIAP. Współpracował z Tygodnikiem Powszechnym,tygodnikiem Przekrój, z Wydawnictwem Muzycznym.Autor zdjęć do ponad 800 spektakli w teatrach: Rapsodycznym, im. J. Słowackiego, Starymw Krakowie, Narodowym w Warszawie, Polskim we Wrocławiu, im. St. I. Witkacego w Zakopanem.Twórca wielu cykli fotograficznych.

Miedzy innymi pokazywanego przez nas cyklu Włochy 1957.Wystawy zbiorowe i indywidualne w Polsce i za granicą, między innymi w Niemczech, Francji,Austrii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoszech, Meksyku, Hongkongu.Jego prace znajdują się w Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Fotografii w Krakowie i Muzeum Narodowym we Wrocławiu.Odznaczony złotym medalem za fotografie teatralne w Nowym Sadzie (1968, 1971),Medal za cykl Starzy ludzie w Madrycie (1969).I nagroda prasowa za fotograficzny reportaż Jan Paweł II w Polsce (1979).Srebrny medal Gloria Artis (2017).Brązowy Medal Cracoviae Merenti” (2018).W 2011 ukazał się jego album Szkice z kultury.W roku 2018 pojawił się wspaniały album wyróżniony w 59. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą Książkę Roku pod tytułem „Na Scenie”.

 

 

"Sztuka prania sztuki", czyli wystawa Wojciecha Plewińskiego, której patronują Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Whirlpool Corporation zostanie otwarta w poniedziałek, 29 lipca, o godz. 12.

Finisaż wystawy zaplanowano natomiast na 9 sierpnia na godz. 17.

(SpotRadomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© Radomsko | Prawa zastrzeżone