Zamknij

ME w łyżwiarstwie szybkim - triumf Polek w sprinterskim wyścigu drużynowym

22:01, 07.01.2022 PAP Aktualizacja: 22:02, 07.01.2022
Skomentuj PAP PAP

Biało-czerwone osiągnęły czas 1.27,265 i wygrały zdecydowanie piątkową rywalizację, Srebro zdobyły Białorusinki ze stratą 3,91, a brąz Norweżki - wolniejsze od Polek o 4,17.

Reprezentantki Polski - Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek - zdobyły złoty medal w sprinterskim wyścigu drużynowym podczas rozpoczętych w piątek mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. W biegu drużynowym na dochodzenie mężczyzn Polacy zajęli czwarte miejsce.

W biegu drużynowym na dochodzenie mężczyzn najlepsi okazali się Holendrzy - Sven Kramer, Marcel Bosker i Patrick Roest, których czas to 3.37,975. Wyprzedzili Norwegów i Włochów.

Polacy w składzie Szymon Palka, Marcin Bachanek i Artur Janicki uzyskali 3.47,895 i stracili do triumfatorów prawie 10 sekund (9,92), a do brązowego medalu - ponad cztery sekundy.

W zakończonych konkurencjach nie startowali Rosjanie.

Czempionat Starego Kontynentu jest ostatnią okazją do konfrontacji na arenie międzynarodowej przed zmaganiami olimpijskimi, które rozpoczną się za niespełna miesiąc. Panczeniści poprzednio szansę na rywalizację na wysokim poziomie mieli pod koniec pierwszej połowy grudnia za sprawą zawodów Pucharu Świata.

Potem czołowi reprezentanci Polski mieli chwilę odpoczynku, po świętach Bożego Narodzenia udali się na zgrupowanie w Tomaszowie Mazowieckim, a w minioną niedzielę wyjechali do Holandii.